В Україні спростили процедуру припинення права власності на знищене майно, що полегшить отримання державної компенсації за програмою "Відновлення". Про це повідомили у прес-службі Мінцифри.
- Бажаєте отримати житловий сертифікат, але при цьому необхідно відмовитись від права власності на зруйноване житло. Цей етап потребує більше часу та зусиль, тепер цей процес буде спрощений, — йдеться у повідомленні.
Для припинення права власності на знищене житло необхідно отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Цей документ можна отримати у нотаріуса чи місцевій раді, де розташований об'єкт нерухомості. Витяг із Реєстру є альтернативою копії акта, виданого комісією після обстеження зруйнованого житла.
У Мінцифри наголосили, що важливо пам'ятати про те, що право власності на знищене житло можна припинити лише після отримання житлового сертифікату та забронювання за ним коштів, але до укладання угоди купівлі-продажу.
- 26 січня в Україні покращили програму "єВідновлення" : власники земельних ділянок можуть тепер зводити новий будинок на своїй землі через цю програму. Необхідно подати заяву через "Дію", припинити право власності на зруйнований об'єкт, і лише потім отримати компенсацію на будівельні потреби. Компенсація виплачується двома траншами по 50% з поданням проміжного звіту між ними.
- 17 січня Кабмін вппс зміни до процедури компенсації за військово ушкоджене житло через "єВідновлення", встановивши обмеження на максимальну площу об'єкта.