До законопроєкту про мобілізацію, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні, подали понад 1300 правок. Про це "Суспільному" повідомили члени парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз (“ЄС”) та Єгор Чернєв (“Слуга народу”).
На опрацювання пропозицій знадобиться час, тому розгляд законопроєкту цього тижня, ймовірно, не відбудеться. 21 лютого завершиться реєстрація правок, після цього їх розглядатиме комітет. На розгляд знадобиться приблизно тиждень. Найімовірніше, розгляд парламентом розпочнеться з 26 лютого.
- Завтра (21 лютого. - Авт.) закінчується день подачі правок, і лише після цього голова має призначити засідання комітету по їхньому розгляду. Я не скажу зараз, яка там точна цифра, але точно понад 1300, тому це забере, я думаю, тиждень, не менше, у комітеті. І лише після цього можна буде говорити про те, щоб його виносити в зал. 1300 правок - їх потрібно розглядати кожну одну за одною, групувати, розуміти, що буде змінюватися, — розповів Чернєв.
Як написав народний депутат Ярослав Железняк (“Голос”) у своєму телеграм-каналі, цифра поданих правок у законопроєкт про мобілізацію “змінюється кожної хвилини”.
- Їх подають сьогодні увесь день і завтра до 23:59. І цифра змінюється кожної хвилини. Наприклад, у мене більше сотні правок, і я їх всіх досі ще не подав, - зазначив він.
За словами Железняка, правок буде понад 1500. Голосування за законопроєкт про мобілізацію у другому читанні, за оцінкою нардепа, буде не раніше 6-8 березня.
- 30 січня Кабмін зареєстрував у Верховній Раді оновлену версію законопроєкту про мобілізацію.
- 7 лютого Верховна Рада ухвалила урядовий законопроєкт про мобілізацію у першому читанні.