На сьогоднішній день Росія вже використала для ударів по українських містах мінімум 24 балістичні ракети північнокорейського виробництва, ймовірно, Kn-23/24. Про це заявив генеральний прокурор Андрій Костін, якого цитує "Інтерфакс-Україна".
- Усього за період з 30 грудня 2023 року по 7 лютого 2024 року противник завдав щонайменше 12 ударів по семи регіонах України цим типом ракет. Ми говоримо про Запоріжжя, Київ (три атаки), Харків (дві атаки) та міста і села у Кіровоградській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській областях. Ці обстріли вбили 14 цивільних, ще понад 70 отримали поранення, – розповів Костін.
За словами генпрокурора, найбільш масовану ракетну атаку цим типом ракет було задокументовано 7 лютого 2024 року. Атаковано було три міста - Київ (одною ракетою), Павлоград і Харків (двома ракетами по кожному місту). У всіх цих випадках влучення за можливими цілями не зафіксовано. Удар, який завдав найбільше жертв серед цивільного населення, стався 2 січня 2024 року по Харкові: тоді в результаті обстрілу центральної частини міста загинули троє людей і 64 отримали поранення.
Інформація про походження ракет підтверджується висновками Центрального дослідницького інституту озброєння Міністерства оборони України та Міжвідомчої робочої групи при Офісі генерального прокурора, яка детально проаналізувала місця влучення ракет та їх уламки. Ці ракети мають різні маркувальні номери, на них є символи, які можуть свідчити про корейське походження, зазначив він.
- Раніше начальник Слідчого управління Національної поліції в Харківській області Сергій Болвінов підтвердив, що під час атаки на Харків 7 лютого Росія використала дві балістичні ракети, зроблені в Північній Кореї.
- 11 січня генеральний прокурор України Андрій Костін вперше офіційно підтвердив, що Росія використала ракети із Північної Кореї. 2 січня Росія випустила центральною частиною Харкова ракету малої дальності з КНДР.
- Згідно з попереднім аналізом, ракети, вироблені в КНДР, містять фугасні бойові частини потужністю 500-1000 кг у тротиловому еквіваленті. Можливе використання комбінованої бойової частини. Встановлена максимальна дальність запуску ракет – до 650 км.