Громадський діяч та екснардеп Ірина Фаріон програла суд із поновлення на посаді професора кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.
Суд погодився з доводами представників львівського вишу про те, що у час, коли стоїть питання існування української держави, розпалювати ворожнечу, зокрема публічно принижувати воїнів, висловлюючи на їхню адресу тези, які містять ознаки нетерпимості до певної групи осіб, через те, що вони не розмовляють українською мовою, є неприпустимим. При цьому суд цілком і повністю погоджується з тим, що питання мови для існування держави є надзвичайно важливим, адже мова є одним з найфундаментальніших аспектів життя.
Водночас суд вважає категорично неприйнятними у демократичній країні прояви нетерпимості до певної групи чи категорії населення (у цьому випадку – військовослужбовців) за будь-якою ознакою, зокрема через вік, стать, національність чи мову спілкування. У суді наголосили, що Ірина Фаріон мала би усвідомити, що її негативні твердження стосовно військовослужбовців, можуть бути оцінені як аморальні.
- 14 листопада студенти "Львівської політехніки" вийшли на мітинг із вимогою звільнити Фаріон із вишу. Їх обурили слова викладачки в інтерв'ю Яніні Соколовій від 4 листопада. Фаріон сказала, що "немає російськомовного населення, є українці і є кацапи". Журналістка на це зазначила, що частина військовослужбовців бригади «Азов» та 3-ї штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема у бою. На це Фаріон заявила, що «категорично не приймає» і "не може назвати українцями” бійців, які розмовляють російською мовою.
- Крім того, у своїх соцмережах Фаріон опублікувала скріншот повідомлення від проукраїнського студента з Криму, в якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані. Це стало підставою для його переслідування з боку російських спецслужб.
- 15 листопада СБУ відкрила справу проти Ірини Фаріон за чотирма кримінальними статтями - "Порушення рівноправності громадян", "Образа честі й гідності військовослужбовця", "Порушення таємниці листування" та "Порушення недоторканності приватного життя".