Заборона зйомки роботи ППО пов’язана з тим, що це може допомогти ворогу. Кожний знімок може стати джерелом інформації для окупанта, заявив спікер Повітряних сил Юрій Ігнат на YouTube-каналі Центру протидії дезінформації.
- Кожний знімок, кожне відео може стати джерелом інформації для окупанта. На словах, на пальцях пояснюю: є в нас ракети, десь там працює в нас ППО… З однієї точки знімає одна людина, з другої точки - друга людина, з третьої точки - третя людина. Це називається трьохкоординатне співпадіння паралелей. Так точно можна визначити, де стоїть пускова установка, скажімо, Patriot, і завдати повторного удару, - пояснив Ігнат.
Він також наголосив на необхідності вимикати під час повітряної тривоги камери відеоспостереження.
- Ви знаєте історію з камерами, які були ввімкнені. Треба вимикати ті камери, що це взагалі неприпустимо, і займається вже Служба безпеки України, інші правоохоронці. Сьогодні щодо тих, хто нехтує оцими правилами, є заборони відповідні, особливо в реальному часі це дуже і дуже може зашкодити, - сказав Ігнат.
Щодо зйомок роботи ППО Повітряними силами та іноземцями, Ігнат сказав, що перед публікацією відео перевіряється.
- Ви ж бачите, що і ми викладаємо роботу ППО, і іноземці уже викладають роботу ППО. Ми дивимося, чи немає нічого там зайвого, і публікуємо, якщо воно показує підрив ракети в повітрі, тобто, перехоплення повітряної цілі - то чому ні. Ми маємо показати партнерам, що їхня зброя працює, що вона ефективна, що ми збиваємо ракети, - пояснив Ігнат.
- 21 березня 2022 року в Україні запроваджено заборону на використання відеореєстраторів в авто- та мототранспорті. Це обмеження поширюється на всі регіони країни і діятиме до завершення воєнних дій. Захід спрямований на запобігання записам, пов'язаним із блокпостами та військовою технікою.
- На початку січня 2024 року почастішали смс-повідомлення від кіберполіції з попередженнями про кримінальну відповідальність за публікацію та поширення відео роботи Сил безпеки та оборони.