Кабінет міністрів України у п'ятницю, 2 лютого, вніс зміни до своєї постанови про організацію за кордоном лікування та реабілітації українських захисників, Уряд встановив, що сукупний час перебування військових за кордоном не має перевищувати 12 місяців, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
- Внесено зміни до постанови КМУ від 05.04.2022 N 411... Встановлено, що загальний час перебування захисника України на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров'я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль, – написав він.
Українські військові за необхідності лікування чи реабілітації за кордоном можуть отримати потрібне направлення за спрощеним механізмом. У МОЗ пояснили алгоритм дій у таких ситуаціях: медустанова, де перебуває військовий, має ініціювати та визначити необхідність направлення на лікування за кордон. Ця установа також готує пакет документів, який передає до державного органу сектору безпеки й оборони, де військовий проходить службу. Цей орган надсилає лист-направлення в електронній формі до МОЗ з копіями документів. Після цього надсилається запит до країн ЄС щодо готовності надати допомогу пораненому бійцю.
- У жовтні 2023 року в Україні набув чинності оновлений закон, який збільшує терміни безперервного перебування військовослужбовців на лікуванні.
- За українськими законами за увесь період лікування та перебування у відпустці для лікування військовослужбовцям ЗСУ зберігається грошове та матеріальне забезпечення.