Суд визнав експрограміста ЦРУ Джошуа Шульте, який передав секретні дані WikiLeaks, винним в організації найбільшого витоку секретних матеріалів в історії управління. Чоловіка засудили до 40 років ув'язнення, пише ABC News.
35-річний Шульте передав WikiLeaks набір інструментів кібершпигунства ЦРУ, відомих як Vault 7, що федеральні прокурори назвали "одним з найбільш огидних, нахабних порушень Закону про шпигунство в американській історії".
WikiLeaks почав публікувати секретні дані 7 березня 2017 року. Це стало першим з 26 викриттів. Витік показав, що спіробітники ЦРУ зламували смартфони своїх цілей під час шпигунських операцій, а також пробували перетворити підключені до інтернету телевізори на пристрої для прослуховування.
У ЦРУ заявили, що Шульте "наражав на прямий ризик персонал, програми та активи ЦРУ, а також поставив під загрозу національну безпеку США".
- Наслідки для ЦРУ були катастрофічними. Наслідком розкриття інформації WikiLeaks став "цифровий Перл-Харбор"", - заявили на суді федеральні прокурори.
За словами прокурорів, Шульте влаштував витік інформації не з альтруїстичних мотивів. Натомість вони стверджували, що це був акт помсти керівництву, яке перепризначило його, позбавивши деяких привілеїв у сфері ІТ.
Шульте також був засуджений у вересні минулого року за зберігання дитячої порнографії.
- На початку січня українські хакери виклали у мережу повну базу даних найбільшого російського комерційного банку "Альфа-банк". В мережу потрапили відомості банку про 38 млн клієнтів за 20 років.
- 6 квітня 2023 року в соцмережах почали поширюватись секретні військові документи США, які нібито містять оперативні звіти та оцінки можливостей української армії та плани США та НАТО щодо підготовки захисників України до контрнаступу. Згодом у соцмережах виявили нову партію «секретних документів» США, які описують принципи національної безпеки Штатів, пов'язані з війною Росії проти України, Китаєм та Близьким Сходом.