Вірменія приєдналася до Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна

Вірменія стала 124-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду - 19-ю державою зі Східної Європи.

twitter.com/IntlCrimCourt

У Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду (МКС). Про це 1 лютого повідомила пресслужба Міжнародного кримінального суду в соціальній мережі Х (колишній Twitter).

- З 1 лютого Вірменія стала 124-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду (МКС) - 19-ю державою з регіону Східної Європи, - йдеться у повідомленні.

Національні збори (парламент) Вірменії ратифікували Римський статут 3 жовтня 2023 року. «За» проголосували 60 депутатів правлячої фракції «Громадянський договір». Опозиційні фракції «Вірменія» та «Честь маю» проголосували «проти». У МЗС Росії пригрозили, що ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду Вірменією матиме негативні наслідки для двосторонніх відносин.

Країни, які ратифікували Римський статут, зобов'язані затримати президента Росії Володимира Путіна з урахуванням ордера МКС. Міжнародний кримінальний суд 17 березня 2023 року видав ордер на арешт президента Росії Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей до Росії.

Вірменія підписала Римський статут 17 липня 1998 року, але не ратифікувала його, оскільки у 2004 році Конституційний суд  визнав зобов'язання договору такими, що суперечать низці положень конституції. Наприкінці 2022 року уряд Вірменії звернувся до КС щодо перевірки конституційності Римського статуту. У Єревані зазначали, що ратифікація цього документа дозволить ініціювати в МКС судовий розгляд проти Азербайджану за воєнні злочини. 24 березня 2023 року Конституційний суд визнав зобов'язання Вірменії щодо Римського статуту такими, що відповідають конституції країни.