За четвертий тиждень січня в Києві зареєстровано 17 666 хворих на грип і ГРВІ, зокрема COVID-19. Захворюваність серед дітей порівняно з попереднім тижнем зросла на понад 50%.Про це 29 січня сказала директорка департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, повідомила пресслужба КМДА.
Гінзбург зазначила, що є досить складні випадки захворювання, які потребують лікування в умовах стаціонару.
- Одразу хочу особливу увагу закцентувати на дітях. Окрім того, що це одна з найуразливіших груп, саме діти «приносять» небезпечні віруси додому, заражаючи дорослих та сприяючи загальному розповсюдженню захворюваності, - зазначила Гінзбург.
За її словами, діти не можуть самостійно оцінити свій стан, вирішити, коли необхідно залишитися вдома та розпочати лікування, самі звернутися до лікаря. До того ж вони не контролюють ситуацію так, як роблять це свідомі дорослі. Дитина не вдягне в садочку маску, побачивши, що біля неї кашляє інший, не зберігатиме соціальну дистанцію, не побачить необхідності вимити руки кожного разу, коли погралася спільними іграшками.
Вихід із ситуації, на її переконання, дуже простий. Дитину будь-якого віку при найменших проявах ГРВІ слід: по-перше – залишити вдома, а по-друге – показати лікарю для визначення діагнозу та лікування.
- У січні в Україні зареєстровано дев'ять випадків нового субваріанта штаму коронавірусу "Омікрон" – JN.1, який називають “Дженні”. Три випадки виявили на Сумщині, по два - у Волинській та Черкаській областях та по одному в Рівненській та Запорізькій областях.
- Станом на 10 січня в Україні рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 не перевищує епідпоріг у жодному регіоні. Тож рішення про введення маскових режимів наразі не ухвалювали.