У Китаї місцеві вчені вперше успішно клонували два види тибетських корів Чжанму і Апейдзіаза, що перебувають на межі зникнення. Досягти перших успіхів їм вдалося за допомогою методу перенесення ядер соматичних клітин, пише видання The Dairy News Global із посиланням на уряд Тибетського автономного краю.
- Вчені зібрали клітини з вушних тканин двох типів корів, що мешкають у нагір'ї Тибету, а потім створили в лабораторії шар фібробласта (клітини сполучної тканини). Щоб отримати ембріони-клони, вчені застосували технологію перенесення ядер соматичних клітин. Клоновані ембріони трансплантували у сурогатних корів, і після того як минув повний термін вагітності, ми отримали вісім клонованих телят, – розповів науковий співробітник Інституту тваринництва та ветеринарії Академії сільськогосподарських наук Китаю Юй Давей.
Дослідник зазначає, що у майбутньому вчені мають намір поєднувати технології клонування із традиційними способами розведення худоби. Такий підхід, на його думку, сприятиме формуванню максимально генетичної системи та вдосконаленої системи захисту й використання ресурсів.
- Раніше українські полярники зі станції "Академік Вернадський" розповіли про дивовижні звички тюленів, які мешкають в Антарктиці. Південний морський слон, наприклад, може зібрати до свого гарему до 100 самок.
- Вченим із Ганноверського університету імені Лейбніца в Німеччині вдалося розкрити причину високого рівня радіоактивності у баварських диких кабанів. На це вплинула їжа, зокрема трюфелі, забруднена через Чорнобильську аварію, та випробування ядерної зброї.