Під час наймасштабнішого обстрілу Харкова 23 січня російські військові пошкодили багато об'єктів історичної забудови. Про це повідомили у Лабораторії моніторингової спадщини України.
– 23 січня за 5 хвилин обстрілів Харкова пошкодження отримали 62 об'єкти історичної забудови, з них – 20 пам'яток архітектури та об'єкти, рекомендовані до включення до переліку пам'яток архітектури місцевого значення, та пам'ятки історії місцевого значення, — розповів керівник експедиційного спрямування HeMo L Іван Щурко.
Під обстріл потрапили два історично значущі райони міста. Це Залопань, де знаходяться будівлі XVIII-XX століть, та центральна частина міста із забудовою кінця XIX – початку XX століття. Сильно постраждали будівлі на вулиці Пушкінській, 70, 65 та 68, а також на вулицях Різдвяній, 17, 19, 21, та Коцарській, 3.
На вулиці Пушкінській, 70, розташована будівля Національної академії правових наук України, збудована у 1896 році за проєктом Сергія Загоскіна для Германа Гельферіха, купця та брата відомого промисловця Максиміліана Гельферіха. Через вибух стався обвал даху, конструкцій горищного перекриття, а також перекриттів другого та третього поверхів. Стіни та перегородки центральної частини третього та другого поверхів, а також фрагменти стін другого поверху обрушилися. Крім того, виникла пожежа. В результаті цих обвалів було повністю знищено оздоблення інтер'єрів.
Серед пошкоджених будівель - Національна академія правових наук України, громадський центр "Фабрика спейс", ресторан "Трипічча", громадський центр "ЕВО-ХАБ", Благовіщенський собор, кафе "Makers", Обласний організаційно-методичний центр культури та мистецтва, а також Харківське медичне товариство.
- 23 січня у Харкові стався масштабний обстріл. Внаслідок атаки постраждали понад 60 людей, 10 людей загинули.
- Після російського обстрілу 23 січня мер Харкова Ігор Терехов запропонував перейменувати вулицю Пушкінську на честь українського філософа та письменника Григорія Сковороди.