Вчені з Даремського університету у Великій Британії розробили нову систему штучного інтелекту під назвою CaveFinder, яка виявила десятки нових входів у печери на поверхні Марса. Про це пише The Independent.
Ці печери, що сформувалися через обвал стародавніх лавових труб, становлять інтерес для майбутніх досліджень, оскільки можуть бути притулком для майбутніх астронавтів і навіть бути потенційними місцями для пошуку мікробного життя на Червоній планеті.
З використанням алгоритму машинного навчання, що називається CaveFinder, вчені навчили систему аналізувати зображення марсіанської поверхні та виявляти потенційні входи до печер. В результаті дослідження було ідентифіковано 61 такий вхід у чотирьох різних регіонах Марсу.
Цей підхід відрізняється від традиційного методу ручного перегляду супутникових зображень, який був неефективним через обмеження часу при аналізі великих обсягів даних. Вчені вважають, що машинне навчання є перспективним вирішенням цієї проблеми, дозволяючи скоротити обсяг даних до зображень, що містять потенційні входи в печери.
Хоча система штучного інтелекту ще не підходить для виявлення печер по всій поверхні Марса, вона може бути ефективною при виявленні потенційних печер в обмежених регіонах, де вже відомо про наявність таких геологічних структур.
- 23 грудня NASA опублікувало фотографії та відео марсіанської зими, де температура в деяких районах планети досягає мінус 123 градусів за Цельсієм.
- 19 квітня марсохід Perseverance NASA зробив знімок вертольота Ingenuity, який щойно завершив свій 50-й політ на поверхні Червоної планети.
- 1 січня 2022 Китай опублікував нові фотографії Червоної планети, зроблені зондом "Тяньвень-1", який працює на Марсі з лютого 2021 разом з марсоходом "Чжуронг".