У Румунії в сейсмічній зоні Вранча у понеділок, 15 січня, стався землетрус магнітудою 4,3. Про це повідомляє Рoint із посиланням на румунський Національний науково-дослідний інститут фізики Землі (INCDFP).
За оцінкою сейсмологів, землетрус є помірним. Водночас він став найсильнішим з початку цього року.
- Землетрус зафіксували на глибині 72,8 км поблизу таких міст: 42 км на захід від Фокшан, 67 км на схід від Сфинту-Георге, 68 км на північ від Бузеу, 81 км на північ та схід від Брашова, 93 км на південь від Бакеу, за 96 км на південний захід від Бирлада, - йдеться у повідомленні.
Також через пів години у зоні Вранча стався ще один (слабкий) землетрус на глибині 76,6 км магнітудою 3,3. Його зафіксували за 43 км на захід від Фокшан. Про руйнування інформації не надходило.
Зона Вранча - сейсмоактивна зона, що розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат у жудці (повіті) Вранча, Румунія. Максимальна магнітуда землетрусів у цій сейсмоактивній зоні досягала 7,6. Осередки землетрусів розташовані у консолідованій корі, а також мантії на глибинах від 80 до 190 км. Завдяки великим глибинам і магнітудам землетруси зони Вранча проявляються на величезній території: від Греції на півдні до Фінляндії на півночі. У ХХ ст. в зоні Вранча сталося 30 землетрусів з магнітудою 6,5 і вище. Починаючи з 1107 року і до сьогодні в зоні Вранча сталися 90 землетрусів з магнітудою 7-8 балів. Найпотужнішими були у 1940-му і 1977 роках.
- В Японії 1 січня стався найсильніший землетрус магнітудою 7,6. Його епіцентр був у місті Вадзіма. Станом на ранок 3 січня відомо про 62 загиблих і понад 300 постраждалих.
- Вранці 25 жовтня зареєстрували землетрус на території Румунії, за 127 км від кордону з Україною. Він не ніс загрози для населення України. Джерело землетрусу знаходилося в районі гір Вранча на глибині 131 км.