Це неправильні бджоли - вони роблять мед помсти: «Бджоляр» і ще 5 найкращих бойовиків Стейтема

Обирали на смак редакції і за рейтингами IMBd та Rotten tomatoes.

Кадр з фільму «Бджоляр»

На екрани країни вийшов новий бойовик – «Бджоляр», зміст якого можна переказати однією фразою: «в головній ролі – Джейсон Стейтем».  За це ми його і любимо, адже це така насолода (особливо в наш час) дивитись, як хороший хлопець різними вигадливими способами розбирається з поганцями, і при цьому не напружувати мозок.

От як з «Бджолярем». Колишній спецагент  Артур Клей (Джейсон Стейтем) виходить на пенсію, мирно розводить бджіл, аж поки його добра знайома не зводить рахунки з життям. Старенька не знайшла в собі сили жити після того, як всі її заощадження, пенсійні рахунки і т.п. було вкрадено в результаті фішингової атаки.

Найпаскудніше, що ні ФБР, ні поліція ніяк не можуть покарати цих аферистів.

Клей знаходить шахраїв і спершу пробує достукатись до їхньої совісті. Звісно, безрезультатно. Тож тут починається історія про помсту, в тому числі й помсту за бджіл. А де "бджоли", там і урядові інтереси підтягнуться, а розбірки з шахраями сягнуть національного масштабу.

«Бджоляр» - сюжет простий, картинка яскрава, історія про торжество справедливості – базовий бойовик з усіма необхідними компонентами. Критики називають фільм безглуздим, з примітивними діалогами, але водночас сходяться на думці, що переглядали цей кривавий трилер із задоволенням і розважались при цьому на повну. Бо і прекрасно-брутальний Джейсон Стейтем, і головний злодій, ексдиректор ЦРУ у виконанні Джеремі Айронса – просто блискучі. Ну а бійки додають стільки перцю картині, що її аж ніяк не назвеш прісною. А як вам банки з медом у ролі зброї? Лише заради цього варто подивитись.

Після першого дня прем’єри рейтинги, як для бойовика, були цілком пристойні – 75% «свіжості» на сайті-агрегаторі рецензій Rotten tomatoes і 6,8 з 10 на IMBd.

 

Але Джейсон Стейтем не завжди грає суворих і безкомпромісних громил. Пропонуємо добірку, де він – різноплановий актор. Ну, наскільки це можливо для Стейтема.

Карти, гроші, два стволи (1998)

Колаборація Гая Річі і Джейсона Стейтема виявилась вельми успішною. Дебютна картина британського режисера відкрила двері в кіно і Джейсону Стейтему, для якого це теж перший фільм.

У фільмі «Карти, гроші, два стволи» Стейтем грає «Бекона», одного з чотирьох друзів-авантюристів, які здуру надумали зіграти в карти, щоб обіграти великого злочинця Гаррі «Сокиру». Однак приятелі програли і тепер мають на собі величезний борг, який треба виплатити протягом тижня, інакше смерть.

Кліповість кадрів, чорний гумор, несподівані повороти і персонажі, які запам’ятовуються, – все це зробило картину хітом не лише у Великобританії, а й за її межами. Згодом фільм взагалі здобув славу культового. І варто передивитись його ще раз.

Як і другий фільм Гая Річі  - «Великий куш» (2000), де знову зіграв Стейтем. І хоча його роль задумувалась як другорядна, та в ході зйомок його персонаж перетворився на головного розповідача.

Пограбування по-італійськи (2003)

У цьому кримінальному бойовику у Джейсона другорядна, але примітна роль. Він – водій Роб, один з команди, яка збирається вкрасти золоті злитки. Зловмисники легко і витончено провернули пограбування, але їх тріумф було знищено зрадою. Зрадник вбиває організатора пограбування і гадає, що інші загинули, коли машина з ними почала тонути. Але вони вижили і готуються до помсти.

Пограбування на Бейкер-Стріт (2008)

70-ті роки ХХ століття, Лондон. Террі (Стейтем) займається продажем вживаних автомобілів, і справи в нього йдуть не дуже добре. Якось знайома пропонує йому пограбувати банк і таким чином покращити фінансовий стан. Вони знаходять ще четвірку охочих і планують стандарте пограбування: винаймають по сусідству з банком будинок, риють з нього тонель до банку, серед ночі проникають до установи і безшумно виносять не лише гроші й дорогоцінності, а й компромат на високопосадовців…

Грабіжники навіть не підозрюють, що їхня афера була спланована британською розвідкою.

Фільм повністю окупився в прокаті і отримав безліч схвальних відгуків.

Шпигунка (2015)

Джейсон Стейтем не тільки може із суворим обличчям бити морди злочинцям. Режисери й глядачі цінять його ще й за вміння посміятись з самого себе, тож Стейтем гарно зарекомендував себе і в комедіях. Правда, це хоч і комедійні, але все ж бойовики – з амплуа не посперечаєшся.

«Шпигунка» - це історія, де Стейтем хоч і суперагент, але дещо тупий і незграбний. Ну ок, не дещо. Головна героїня тут - непомітна офісна працівниця Сюзан Купер у виконанні Мелісси Маккартні. Вона допомагає справжньому суперагенту Бредлі Файну (Джуд Лоу) дистанційно. Але коли Файна вбивають, вона отримує своє перше завдання – спіймати торговця зброєю, через якого загинув Бредлі, і помститися за колегу.

Чудова комедія, яка на Rotten tomatoes  отримала 95% схвальних відгуків.

І до речі, там є епізод з Вєркою Сердючкою, яка співає Lasha tumbai, а Стейтем ховається серед глядачів.

Форсаж 7 (2015)

«Форсаж 7» взагалі називають найкращою частиною (рейтинг на IMDb – 7.0), і саме тут у Стейтема одна з найбільших його ролей у  франшизі (якщо не враховувати спін-офф «Гобс і Шоу»). Тут він грає негідника-вбивцю Деккарда Шоу, що прагне відомстити за свого молодшого брата, якого головні герої – Домінік Торетто та Брайян О’Коннер - у попередній частині «відправили» у кому.