На Одещині деякі птахи не змогли полетіти до теплих країн через сильний шторм. Про це повідомив співробітник національного природного парку "Тузловські лимани" Іван Русєв.
- У зимовий період під час війни два десятки крихких світлокрилих крачок опинилися в полоні шторму. У цю пору року їхні сім'ї зазвичай перебувають в Африці, але близько двадцяти птахів виявилися "застряглими" на Тузловських лиманах через негоду, - розповів він.
Через складні погодні умови птахам добувати їжу - переважно комах - стає вкрай складно. Вони змушені сідати на берег у пошуках їжі, такої як мотиль, але навіть цей спосіб стає недоступним через морози.
Через зміни у кліматі, включаючи невелике похолодання у грудні, та вплив війни з Росією у національному парку залишилися "дезорієнтовані" птахи. Деякі з них залишаються зимувати на лиманах, але ускладнені умови харчування, спричинені холодом, негативно впливають на їх добробут.
- 8 січня в Ірпені рятувальники витягли з замерзлої водойми лебедя, чиї лапи застрягли в льоду. Птах, що мешкав на набережній, опинився в крижаному полоні через швидке настання морозів.
- 30 грудня під час перевірки скель біля острова Гротто, неподалік Галіндеза, де знаходиться українська антарктична станція імені академіка Вернадського, полярники виявили молодняк домініканських мартинів та полярних крячків.
- 18 грудня харківський екопарк надав притулок водоплавним птахам з усіх куточків Харківської області – лебедям, качкам, гусям, водоплавним курочкам, які не змогли полетіти на південь.