Після скандалу у Самарканді найбільший шаховий сайт у світі заблокував росіянина Дениса Хісматуліна

Шахісту також  заборонено доступ до призових подій і соціальної активності на Chess.com. 

DR

Найбільший шаховий сайт у світі Chess.com заборонив російському гросмейстеру Денису Хісматуліну брати участь у своїх турнірах через позицію росіянина щодо війни в Україні. Про це Хісматулін заявив у своєму коментарі, опублікованому іншим російським шахістом та прихильником вторгнення в Україну Сергієм Карякіним, повідомляє ВВС. 

Хісматулін наголосив, що відмова польського шахіста потиснути йому руку викликала невдоволення Магнуса Карлсена, який наступного раунду потиснув йому руку.

- Почалося бурхливе обговорення в соцмережах, де стали виходити на поверхню факти того, що я спільно з Сергієм Карякіним неодноразово відвідував зону СВО з гуманітарними місіями. Після цього найпопулярніший шаховий сайт Chess.com надіслав мені електронного листа, в якому повідомив, що з цього часу мені заборонено брати участь в призових турнірах та будь-якій соціальній активності на їхньому сайті, - написав Хісматулін.

Відповідну заяву зробили і на самому сайті Chess.com.

- Ми можемо підтвердити, що гросмейстеру Хісматуліну заборонено доступ до призових подій і соціальної активності на Chess.com. Це узгоджується з нашою політикою та попередніми діями щодо гравців, які підтримують війну. Насправді російський уряд заборонив всю платформу Chess.com, мабуть, через нашу позицію проти війни, - наголосили у порталі.

Портал Chess.com після початку вторгнення замінив прапор гравців з Росії на посилання, яке веде до позиції Chess.com з приводу бойових дій, в якому вони також підтримали Україну і закликали владу Росії вивести війська. При цьому сайт заблокував низку росіян та білорусів, які потрапили під санкції. Після цього портал був заблокований у РФ.

Що сталося на турнірі

Хісматулін грав в узбецькому Самарканді з польським гросмейстром Яном-Кшиштофом Дудою. Перед матчем росіянин простягнув руку своєму супернику, але той відмовився її потиснути. Запис почав швидко поширюватись  в соціальних мережах і став об'єктом активних обговорень, включаючи ЗМІ.