У поліції й так багато роботи, щоб роздавати повістки, - керівник Нацполіції Виговський

Очільник Національної поліції розповів про законопроєкт про мобілізацію, який зареєстрували у ВР.

ukranews.com

У Раді зареєстрували законопроєкт, яким депутати серед іншого пропонують надати поліції повноваження роздавати повістки самостійно, тобто без участі військових. Але у поліції до такого не готові. Кажуть, в них і без того достатньо роботи. Про це голова Нацполіції Іван Виговський розповів в інтерв'ю "Українським новинам".

- У нас дуже багато свого функціонала, і ми вважаємо, що кожен повинен займатися своєю роботою. Ми і так підхоплюємо різноманітні моменти. Чому? Бо поліція - найбільший правоохоронний орган, тому ми й підставляємо плече іншим правоохоронним структурам, і якщо ми цього не будемо робити, то деякі важливі напрямки роботи просто впадуть. З одного боку, ми документуємо сотні кримінальних правопорушень серед представників ТЦК та СП, де вони отримують неправомірну вигоду, і, таким чином, люди не йдуть служити. Виходить, що ми будемо, з одного боку, документувати, а з іншого - ще й повістки роздавати? Тому я вважаю, що в нас достатньо роботи. Ми й так максимально допомагаємо стосовно мобілізації, встановлюємо місця знаходження ухилянтів, - сказав Виговський.

Івана Виговського також запитали, чи багато є охочих нині служити у поліції, адже правоохоронці, як відомо, можуть уникнути військового обліку та служби в армії.

- У нас, згідно із законом, поки що вік призову залишається від 27 до 60 років, тому цій категорії ми приділяємо особливу увагу, і якщо бачимо, що вони ухиляються, то, повірте, є механізми, щоб ці люди не потрапили до Нацполіції. Ми це чітко відстежуємо, є реєстри. Більше того, спільно із Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) ми проводимо роботу з мобілізації, вони надають нам списки ухилянтів, ми встановлюємо їхнє місцезнаходження, та надаємо ці дані. Тому ми виважено дивимося на такі речі, - сказав головний поліцейський країни.

Законопроєкт відносно мобілізації, військового обліку та проходження військової служби, що був внесений Кабміном до Верховної Ради України ввечері 25 грудня, серед інших пропозицій пропонує надсилати повістки через електронний кабінет призовника. Наголошується, що після отримання повістки про виклик до ТЦК громадянин зобов’язаний з’явитися у зазначені у ній місце та строк.