Дочекались! Після тріумфального виходу «Аквамена» (2018), який зібрав у прокаті понад 1 млрд 148 тисяч доларів при бюджеті в 160 млн, фанати з нетерпінням очікували на продовження. Але то пандемія, то перезйомки, то протести проти участі у фільмі Ембер Херт (спойлер: вона є – але її небагато, тож можна вважати Аквамена фактично батьком-одинаком), то ще щось – все це відтягувало прем’єру, яка мала відбутись ще минулого року. І ось нарешті прихильники можуть знову зустрітися з улюбленими героями кіновсесвіту DC – з 21 грудня «Аквамен і загублене королівство» в кінотеатрах України.
Брат за брата чи брат проти брата?
Артур Каррі - він же Аквамен, він же король Атлантиди (він же Джейсон Момоа) - розривається між декількома ролями. Він і люблячий та турботливий батько для Артура-молодшого, і грізний захисник океанських просторів, і король, який змушений займатися нудною політикою. Не дивно, що він втомлюється.
А тим часом не спить його найзаклятіший ворог – Девід Кейн, він же Чорний Манта (Ях’я Абдул-Матін II), який мріє жорстоко помститися Аквамену за смерть батька. Сили нерівні, тож Кейн шукає додаткові ресурси і знаходить чорний тризуб, за яким стоїть невідома зловісна сила. І от уже на кону не лише життя родини Артура Каррі чи доля його королівства. Тут вже може загинути весь світ.
Розуміючи, що самому не подолати Чорного Манту, Аквамен звертається за допомогою до колишнього ворога – Орма (Патрік Вілсон), свого зведеного брата, якого переміг в бою, відібрав підводне королівство, а самого запроторив до в’язниці.
Але чи схоче Орм після поразки допомагати Артурові? Чи не виллється ця спроба у чергове протистояння братів за право сидіти на троні Атлантиди?
Невеличкий спойлер, про які глядачі і так здогадуються. У фільмі буде багато трюків та бойових сцен. А отже, героям треба буде показати, в якій чудовій вони формі. І для цього акторам довелось добряче попрацювати над своїм тілом.
Джейсон Момоа: просив допомоги щодо тренування у Кріса Гемсворда
- Це що, з дитячого відділу? – з недовірою перепитує король Атлантиди (він же Джейсон Момоа), коли для небезпечного завдання Нерей (Дольф Лундгрен) дає йому манюсінький комбінезончик.
- Він має щільно прилягати! – відрубує Нерей.
І в наступному кадрі ми дійсно бачимо, наскільки щільно прилягає цей костюм, підкреслюючи кожен м’яз головного героя і показуючи, що король в прекрасній формі.
Ще в одному моменті – ви можете побачити його в трейлері – Аквамен плечем звалює гігантську кам’яну статую.
А до цього – під час чергового бою, які так полюбляє Артур Каррі, він вражав глядачів неабиякою силою и шириною плечей.
А буквально за декілька днів до прем’єри «Аквамен і загублене королівство» 44-річний Момоа поділився секретом атлетичної фігури. Виявляється, ще на початку року він звернувся до актора Кріса Гемсворда, відомого за роллю Тора, щоб той допоміг йому підкачатися, і отримував від нього поради щодо тренувань. Про це Момоа розповів Extra TV.
А все сталося через жартівливу суперечку в соцмережі. Момоа похвалився в ТікТок костюмом Аквамена, в якому були передбачені штучні м’язи.
- Що, Гемсворде, - жартував Момоа, - Бач, тобі для гарної форми потрібно тренування, а мені - ні.
У відповідь Гемсворд виклав інше відео, на якому він у майці тренує свій вражаючий біцепс за допомогою еспандера.
- В тебе чудесний м’який костюм, Джейсоне. Але я надаю перевагу шкіряному костюмові, приятелю, - такою була відповідь Кріса.
Звісно, що це була жартівлива перепалка. І Момоа визнав перевагу Гемсворда: «Ми друзі. Просто отримуємо від цього задоволення, тому що я не такий великий, як він. Мені потрібно носити костюм, щоб бути таким великим».
Але хоча для того, щоб мати на екрані вражаючий вигляд, королю Атлантиди знадобився спеціальний костюм, та на одних спецефектах не виїдеш. Тож Момоа тренувався, і доволі активно. Системи його тренувань публікують для прикладу у чоловічих журналах, розповідаючи, що актор перш за все зосереджувався на вправах для верхньої частини грудних м’язів, плечей та найширших м’язів спини. Завдяки цьому його фігура набувала необхідних пропорцій: за режисерським баченням, Аквамен повинен був одночасно втілювати і силу, і витонченість.
Окрім силових вправ, актор також займався йогою, називаючи її «екстремальною розтяжкою» для покращення гнучкості.
- Це просто самозахист, щоб виконувати трюки, - каже Момоа. – Мені подобається бойовий аспект і тренування з каскадерами, але це, скоріше, просто тренування і перевірка гнучкості.
Патрік Вілсон: вчив атлантійців бігати
Ми зустрічаємо колишнього короля Атлантиди, зведеного брата Аквамена, Орма, Повелителя океанів (Патрік Вілсон), у в’язниці посеред пустелі. Щоб позбавити Орма сили, йому дають лише декілька крапель води. Тож перед нами вже не прекрасний принц з першої частини, а зсохлий згорблений старець, на якого дунь – і він переломиться.
Та варто йому лише зануритись у живильні води океану, як його тіло перетворюється на досконалу бойову машину: гнучку та потужну. Він вистрибує з води на величезну висоту і моментально розкидає з півдюжини ворогів. Він біжить скелями та джунглями з надзвичайною швидкістю та легкістю – Повелитель океанів повинен бути взірцем, в тому числі й фізично.
Бути у формі не гіршій, ніж Джейсон Момоа, - це, вочевидь, виклик для 50-річного Патріка Вілсона. Тож тренуванням він теж приділяє чимало часу.
Це можна побачити і в його Інстаграмі: ще два роки тому Вілсон виклав відео з тренування – підготовку до нового «Аквамена». «Багато поту», - написав він. Ще б пак – 420 фунтів (понад 181 кг) станової тяги!
Можливість повернути свого персонажа на екрани після нищівної поразки у першому фільмі надихала актора. Патрік Вілсон годинами тренувався, щоб виглядати достойно титулу короля підводного царства (хоча і колишнього) і достойно ж протистояти велетню Артуру Каррі – Джейсону Момоа.
На іншій світлині Патрік Вілсон виклав фото з пробіжки, під яким задався питанням: «Чи можуть атлантійці бігати»? У фільмі побачимо, що можуть, ще й як!
Ях’я Абдул-Матін II: силові, кардіотренування і ніякого молока
У трейлері ми бачимо, що колишній пірат, антигерой і лютий ворог Аквамена – Девід Кейн – демонструватиме потужний оголений торс. Це вам не костюм з підкачкою, це вже реально потрібно працювати над фігурою.
Протистояти королю підводного світу – задача не з простих. Тож 37-річний Ях’я Абдул-Матін IІ не менше за Момоа та Вілсона працював над своїм тілом.
Ще перед першим «Акваменом» Абдул-Матін майже два місяці провів у тренажерці, виконуючи до 100 повторень із вагою в різних вправах.
Про інтенсивні тренування актора розповідав і його тренер Бред Коловіч-мл. Вони разом працювали ще над серіалом «Хранителі» - за роль в якому, до речі, Абдул-Матін ІІ отримав «Еммі».
Спеціально для свого підопічного Коловіч розробив програму для максимального росту м’язів, що складалась із суперсетів (два підходи різних силових вправ один за одним, з мінімальним відпочинком чи без нього), паузи на відпочинок і дропсетів (виконання вправи з однією вагою, а потім цієї ж вправи з меншою вагою).
Так тренер хотів досягти одночасно росту м’язів та втрати жиру для кращого рель’єфу. Ну і, звісно, посадив актора на дієту.
В період зйомок актор харчується переважно протеїнами (тільки на сніданок з’їдає 6-7 яєць), овочами та фруктами. А от молока ви ніколи в його холодильнику не знайдете. Про що актор сам розповів в інтерв’ю Men's Health.
Коловіч каже про свого підопічного, що той сприймає розроблені програми без нарікань і що Ях’я – супердисциплінований. Як і його персонаж.
«Він надзвичайно наполегливий, він умілий, він не зупиниться, поки не отримає те, що хоче», - так описував Чорного Манту сам Ях’я Абдул-Матін ІІ.
Тренується актор не лише у тренажерному залі, а й облаштовував тренувальний куточок вдома. Приміром, коли він жив у Берліні, то на терасі займався з мінімальним обладнанням.
Для сцен бою, які Абдул-Матін називає схожими на танець, він багато займається також і кардіотренуваннями.
Тренер Бред Коловіч-мл. відмічає, що Абдул-Матін ІІ змінювався не лише зовні.
- Я бачив, як змінюється і його розум. Він став кмітливішим, щасливішим і зосередженішим, доповнивши своє тренування сном і уважністю. Коли розум гострий, усе інше стає на лад, - каже тренер.
Треба відмітити, що порозумнішав і сам персонаж – Чорний Манта тепер не просто сильний пірат. Це злочинець, який розуміється на давніх технологіях (хай і з допомогою іншого злого розуму), розбирається, яких саме науковців треба найняти, щоб відшукати Атлантиду. І як не крути, але здається, що Манта розумніший за Аквамена, хоча той і набагато прикольніший.
Замість висновку
За протистоянням таких харизматичних і привабливих персонажів спостерігати - одне задоволення. Головна складність – кому ж все-таки віддати перевагу? Адже режисер франшизи Джеймс Ван зумів зробити цікавими навіть антигероїв.