Сенат США не буде цього року голосувати за допомогу Україні

Голосування відкладено на початок 2024 року.  

Visitukraine.today

Сенат США відклав голосування за пакет допомоги Україні та посилення безпеки кордонів США до початку наступного року. Попри активні переговори від представників обох політичних партій, лідери Сенату висловили припущення, що угода не буде досягнута до січня 2024 року, повідомляє Reuters.

За словами лідера демократів у Сенаті Чака Шумера, їхні перемовники працюватимуть старанно під час грудневих та січневих канікул, зазначивши, що мета - досягти угоди, як тільки сенатори повернуться з канікул.

Сенатор-республіканець Джон Тьюн висловив думку, що демократи затягують час до моменту, коли можлива домовленість з республіканцями стосовно угоди про безпеку кордонів може бути ухвалена до Різдва. Лідери представників обох партій у Сенаті позитивно налаштовані відносно прогресу у переговорах, однак визнали, що залишаються складні питання.

Сенаторка Кірстен Сінема, незалежна від партійної лінії, назвала це "найскладнішою сферою американського законодавства".

Білий дім раніше закликав Конгрес США прискорити затвердження додаткового фінансування для України, враховуючи, що наявних коштів буде недостатньо для військової допомоги до кінця року. Фінансовий інспектор Пентагону Майк Маккорд також попередив, що до 30 грудня відомство вичерпає кошти для поповнення запасів зброї, надісланої Україні.

У жовтні Білий дім звернувся до Конгресу із проханням про виділення понад 60 мільярдів доларів для України, однак суперечності між партіями в питанні безпеки американського кордону затримують угоду в Сенаті. Люба угода у Сенаті, де перевагу мають демократи з 51 голосом, повинна отримати схвалення Палати представників США, яку контролюють республіканці (більшість 221 проти 213).

На початку грудня державний секретар Ентоні Блінкен заявив про зацікавленість трьох країн у зриві допомоги Україні. Це РФ, Іран, Китай.