У цього хлопця взимку снігу не допросишся. А все тому, що 19-річний Андрій Мороз зі снігу створює сніговиків-велетнів. Цього року зліпив вже третього! Висота творіння - 6 метрів і 15 сантиметрів. KP.UA дізналася, чи важко ліпити снігових велетнів, а також розпитала хлопця про мету такої роботи.
Прибирав сніг і ліпив блоки
Незважаючи на відлигу, сніговик-велетень все ще стоїть за будинками села Бихів Любешівського району (Волинська область).
- Трохи голова розтанула, - бідкається його творець, місцевий мешканець Андрій Мороз.
Хлопцю 19 років. Займається виготовленням різноманітних виробів з дерева. А взимку, у вільний від роботи час, ліпить сніговиків. Та не для дитячої забави!
- Років три тому побачив на одному з ютуб-каналів відео про всесвітній конкурс сніговиків-велетнів, - розповів KP.UA Андрій Мороз. – Тоді переміг сніговик висотою в 10 метрів. Я захотів також зліпити такого велетня. Перший сніговик в мене вийшов заввишки у 5 метрів, другий трохи нижчий – 3 метри. А ось цей, цьогорічний, 6 метрів і 15 см.
Зліпив його за тиждень. Прибирав сніг біля будинку та на вулиці, утрамбовував у блоки і викладав ними «стінки» сніговика.
- А середину засипав також снігом, аби був міцним, - каже хлопець.
Працював сам, лише іноді допомагав молодший брат. Сусіди також пропонували допомогу, але у вигляді снігу з прибудинкової території. Та хлопцю вистачило роботи і без прибирання сусідських обійсть.
Відро замість шапки, граблі й лопата замість рук
Найважче було сформувати верх сніговика. Довелося вибиратися по драбині. Коли голова сніговика була вже на місці, Андрій подбав і про шапку, яку замінило звичайне господарське відро. Також прилаштував «руки»: лопату і граблі. Очі, рот, ґудзики зробив зі спеціального паперу та обрізків деревини, які знайшов у господарстві.
- Я все фільмував і викладав ролики на свою Інстаграм-сторінку, - говорить хлопець.
Жартівливі відеоролики про бихівського сніговика-велетня миттєво розлетілися мережею. Користувачі соцмереж надсилають хлопцеві вітання, коментують його світлини, цікавляться долею сніговика.
А от думки Андрієвих односельчан щодо сніговика різняться. Звісно, місцеві діти в захваті від сніжної скульптури! Бавляться біля сніговика, влаштовують снігові битви, пробують зліпити мінікопії. З дорослими складніше. Комусь подобається такий гігантський витвір зі снігу, а хтось вважає, що у хлопця забагато вільного часу.
- Мене мало хвилює така критика, тому що я знаю, для чого це робив, - усміхається Андрій Мороз.
Виявляється, таким чином хлопець хоче, як каже сам, «розкрутити» свою Інстаграм-сторінку, щоб стати популярним блогером, а також мати можливість продавати власноруч створені дерев’яні речі.
- Після того, як моє відео розійшлося в мережі, про мене почали писати, то й підписників побільшало приблизно на сотню, - хвалиться.
І свою роботу зі снігом буде продовжувати. Каже, в майбутньому ліпитиме таких велетнів ще, адже хоче побити рекорд України, а то й і світу. Поки що заявок на реєстрацію нового рекорду Андрій Мороз не подавав, але планує це зробити. І говорить, що навіть його цьогорічний сніговик перевершив українського рекордсмена, який був «всього» 6 метрів і 3 сантиметри, тобто на 12 сантиметрів нижче бихівського.
До речі
Сніговик із Одещини та гігант Різі з Австрії
Якщо вже зайшла мова про сніговиків-рекордсменів, то і в Україні, і у світі зареєстровані такі рекорди. Так, офіційно найвищого українського сніговика ще взимку 2016 року зліпили у Подільську, що на Одещині. Так, здавалося б, на півдні України опадів мало. Але містяни Подільська назбирали майже 3 тонни снігу і зліпили велетня заввишки 6 метрів і 3 сантиметри. Прикрасили його гірляндами, шапкою та руками-гілками з рукавицями.
А в 2020 році на гірськолижному курорті Різнеральм, що в Австрії, зліпили сніговика, який потрапив у Книгу рекордів Гіннеса. Висота його була 38 метрів і 4 сантиметри. Гігант був досить струнким, без живота, з великим чорним циліндром на голові. Циліндр наповнили снігом, аби не злітав від рвучких поривів вітру. Назвали гіганта Різі. Кажуть, простояв Різі аж до середини червня, а тоді розтанув на сонці.