У світовий прокат 8 грудня вийшов останній проєкт оскароносного японського режисера Хаяо Міядзакі "Хлопчик та чапля". Мультфільм про життя хлопчика на ім'я Махіто Макі та його друзів, Міядзакі створював упродовж 7 років, проте українці, скоріше за все, не зможуть його побачити у кіно. Проєкт не анонсували ні в кінотеатрах, ні в соцмережах українських кінопрокатників.
Хто з кінодистриб'юторів має права на мультфільм в Україні на сьогоднішній день невідомо. У коментарі KP.UA представник компанії-дистриб'ютора Adastra Cinema припустив, що проєкт міг бути викуплений кінопрокатником "у пакеті для країн колишнього СНД".
- Безумовно, будь-яка робота Міядзакі – це дуже важливий проєкт з погляду, насамперед, художньої важливості та особливого місця автора у світовому кіно. Нам невідома доля прав на це аніме в Україні, потенційно ці права могли бути продані "в пакеті "СНД". Якщо відбудеться пряме відчуження прав, то сподіваємось, що хтось із вітчизняних дистриб'юторів підхопить проєкт. Але загалом аніме на великих екранах в Україні реалізовувалися з дуже "змішаним" результатом з комерційної точки зору. Ми впевнені, що якщо фани проявлятимуть більше активності - то швидше стане більше аніме в кіно, а ліцензіари-правовласники більше турбуватимуться питанням прямої реалізації прав в Україні, - зазначив представник компанії-дистриб'ютора Adastra Cinema.
Неважко з'ясувати, що правами на аніме в Росії володіє кінодистриб'ютор "Русский репортаж". Він також доклав руку до релізу цього проєкту у країнах колишнього СНД. У тизері мультфільму, розміщеному на сайтах кінотеатрів Казахстану та Узбекистану, вказана ця компанія і звучить російський дубляж.
Про що мультфільм
Сюжет зав'язаний на історії 12-річного Махіто Макі, мати якого гине під час повітряного нальоту на Токіо у Другій світовій війні. Він разом з батьком і тіткою переїжджає в нове місто і неподалік будинку знаходить покинуту вежу, через яку потрапляє у фантастичний світ, де живе сіра чапля, що говорить.
Хаяо Міядзакі – найвідоміший японський режисер-аніматор. У 2003 році його проєкт "Віднесені привидами" виграв Оскар "найкращий анімаційний повнометражний фільм" і отримав "Золотого ведмедя" на Берлінському кінофестивалі. Він також має почесного Оскара (2014) за вплив на світову анімацію. Його також знають за анімаційними мультфільмами "Принцеса мононоке", "Мій сусід Тоторо", "Рибка Поньо", "Небесний замок Лапута" та "Мандрівний замок".