Про цього птаха, який має певні фізичні вади, на Теремнівському ставку працівники зоопарку знали. Птах був у полі зору орнітологів, вони регулярно туди навідувалися та спостерігали за ним, однак не могли зловити. Але тепер пощастило - пернатий був настільки близько до берега, що його захопили сачком. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Луцького зоопарку.
Зоозахисники констатували, що у нього немає поранень, проте є фізичні ушкодження, які вже не вилікувати - це як інвалідність у людини. Однак відловити пернатого не було можливості, адже спорядження і фахівців відповідного профілю у штаті КП «Луцький зоопарк» не має.
- Проте вчора нам врешті пощастило. На час візиту до водойми директорки КП Людмили Денисенко та сторожа підприємства лебідь сидів у воді дуже близько до берега. Тож вони скористалися сачком – і пернатого спіймали, - йдеться у повідомленні.
Попередній огляд показав, що у птаха є давні ушкодження, що вплинули на його ріст і розвиток. Очевидно хтось пробував його відловити пташеням і дуже викрутив суглоб. Це спричинило значну деформацію крила, тож на ньому навіть пір’їни ростуть неправильно. А ще птах перегодований. І це вада здоров’я, яку спровокували теж люди.
Зараз птах на карантині, під наглядом ветеринара. Жодного прогнозу, чи зможе він повернутися у природу, зоозахисники не дають. Однак якщо він залишиться у зоопарку, то замешкає разом із іншими лебедями у тамтешній водоймі.
- Це, до слова, інформація для тих, хто вимагає забирати проблемних, на їхню думку, птахів до нас на зимівлю – у зоопарку немає вольєра з температурою +20 градусів за Цельсієм для таких особин. Вони живуть на природі - але у межах нашої території. А загалом стосовно цієї проблеми - ще кілька шокуючих подробиць нашого щодення. Ми надаємо допомогу усім тварина без винятку. Який шмат це роботи? Ну, наприклад, грудень. Привозили різних птахів 1, 2,3, 4, 5, 7 грудня. Чотири з них – лебеді. Але головне – люди самі їх доправляли до зоопарку. У нас немає можливості виїхати і відловити. Тому якщо хочете, щоб ми допомогли чи хоча б спробували, – привезіть! - йдеться у повідомленні.
Зоозахисники просять усіх небайдужих допомогти у порятунку тварин, зокрема - птахів. Можна надсилати кошти або приносити зерно, бо для птаха це необхідно. Також кажуть, що потрібні ліки, вітаміни. А ще - харчі для інших підопічних. Вони ніколи не будуть зайвими.