Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) висловило серйозну стурбованість щодо поширення серед підлітків російського кінематографічного продукту, який активно пропагує елементи насильства та криміналу. Цей контент містить ворожу пропаганду, що в умовах війни для України є абсолютно неприйнятним, наголошується в заяві відомства.
- В українському інтернет-просторі, зокрема серед підлітків, поширюється серіал російського виробництва, який прямо поширює насилля, кримінал та естетику, притаманну країні-агресорці. Він містить ворожу пропаганду, побутування якої в Україні в умовах війни є неприпустимим, - зазначили у повідомленні.
У МКІП підкреслили, що цей і будь-який інший російський контент не транслюється на офіційних українських платформах. А тому його можна знайти тільки на піратських і російських ресурсах, що є незаконним.
Наразі Нацрада з питань телебачення і радіомовлення внесла вже 22 російські медіасервіси до переліку аудіовізуальних медіасервісів на замовлення та сервісів провайдерів аудіовізуальних сервісів держави-агресора як ті, що не можуть транслюватися в Україні.
- Наголошуємо, що для інформаційної безпеки нашої держави важливо припинити розповсюдження російського контенту через піратські та офіційні платформи ворога, аби запобігти впливу російських інформаційно-психологічних операцій на українців, а особливо — підлітків, - наголосили в МКІП.
У відомстві додали, що блогери, які продовжують промоцію ворожого контенту, свідомо чи несвідомо підігрують загарбникам.
- Адже споживаючи та розповсюджуючи продукт, вироблений державою-агресором, вони опосередковано долучаються до фінансування армії Росії. Тож через просування культури ворога гинуть наші люди — і військові, і цивільні. Закликаємо лідерів думок та кожного громадянина України усвідомлено прийняти рішення і назавжди припинити споживати російський продукт. Ми маємо бути єдині у своїй позиції, - наголосили у МКІП.
У відомстві додали, що сьогодні як ніколи важливо підтримувати українських кінематографістів, багато з яких відзначені на міжнародних кінофестивалях, зокрема у Каннах і Венеційському кінофестивалі.
- Пускаючи російський контент в наш інформаційний простір, програємо. Наша велика перемога складається з невеликих виборів на користь України, - пояснили у міністерстві.
Про що мова
Серед частини українського населення стає популярним новий російський серіал "Слово пацана. Кров на асфальті". Факт перегляду цього продукту з Росії викликав значні обговорення та розгорнуті дискусії в соціальних мережах, розділивши користувачів. Саундтрек до цього серіалу успішно зайняв перше місце в рейтингу найпопулярніших пісень в Україні за версією Apple.