Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден звернувся до Конгресу. Він закликав схвалити запит, який включає понад 60 млрд. доларів на фінансування допомоги Україні. Про це стало відомо під час трансляції виступу Байдена.
- Конгрес має затвердити додаткове фінансування для України. Мене шокує, що ми дійшли до цього часу, і республіканці відмовляються його стверджувати, - наголосив президент США. – Російські солдати продовжують скоювати військові злочини, а український народ захищається вже майже два роки. І США мають пишатися, що допомагають Україні досягти успіху.
Байден зазначив, що відмовою надати українцям термінову допомогу Конгрес "показує бажання зробити Путіну найбільший подарунок". Американський президент наголосив, що США не можуть допустити перемоги Росії, а їхня нездатність допомагати Україні "явно посилює позицію диктатора". І тоді, наголосив він, глава РФ вирішить піти далі, завойовувати нові країни.
– Якщо Путін захопить Україну, він на ній не зупиниться. Важливо дивитися на це у довгостроковій перспективі. Він продовжить наступ, і чітко про це говорив, - продовжив він. які боротимуться з російськими військами, – заявив Байден.
Після цього Сполучені Штати оголосили про надання Україні чергового пакету військової допомоги на суму 175 мільйонів доларів, йдеться у повідомленні державного секретаря США Ентоні Блінкена. За його словами, пакет включає:
- боєприпаси для ППО;
- боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS;
- артилерійські боєприпаси;
- високошвидкісні протирадіолокаційні ракети;
- протитанкові ракети;
- патрони для стрілецької зброї;
- боєприпаси для руйнування перешкод;
- обладнання для захисту критичної інфраструктури;
- допоміжне обладнання.
При цьому глава Держдепу наголосив, що якщо Конгрес не підтримає нове фінансування допомоги "це буде один із останніх пакетів для України у сфері безпеки, які США можуть надати".
Напередодні українська делегація зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном напередодні голосування за надання допомоги Україні. Зустріч відбулася на тлі виступу президента України Володимира Зеленського, який не відбувся 5 грудня, на закритому онлайн-брифінгу для американських сенаторів.