Марсохід "Чжуронг" виявив на Марсі 16 багатокутних клинів

Багатокутні клини могли виникнути мільярди років тому через циклічні процеси замерзання та відтавання води і льоду.

pixabay.com

Китайський марсохід "Чжуронг" на Марсі на глибині 35 метрів під Долиною Утопія виявив багатокутні клини у кількості 16 штук, які мають різні розміри - від кількох сантиметрів до кількох десятків метрів. Про це повідомляє ScienceAlert.

- Ці багатокутники могли сформуватися внаслідок циклічних змін температури та стану води і льоду на Марсі мільярди років тому, – йдеться у повідомленні.

Марсохід приземлився на Марсі у травні 2021 року, зробивши Китай другою країною після США, яка успішно здійснила посадку марсоходу на Червоній планеті. За рік "Чжуронг" досліджував поверхню й з використанням георадару підземні структури. У травні 2022 року марсохід перейшов у сплячий режим, і наприкінці року стало відомо, що він не може вийти з цього режиму.

Проте за цей час марсохід передав на Землю великі дані. Рівнина Утопія, де проходила місія, є величезним рівнинним регіоном і найбільшим ударним кратером у Сонячній системі. "Чжуронг" подолав 1921 метр, проїхавши цією рівниною, чий передбачуаваний діаметр 3300 км.

За допомогою георадара марсохід виявив підземні багатокутні клини на глибині 35 метрів уздовж усього свого маршруту. Вчені припускають, що ці структури сформувалися мільярди років тому через циклічні зміни температури та стану води і льоду на Марсі. Це могло статися між 3,7 та 2,9 мільярда років тому через ерозію та геологічні процеси.

Хоча місія завершилася через проблеми з марсоходом, отримані дані надають вченим унікальну можливість зрозуміти історію Марса та його підземних утворень.

19 вересня астрономи виявили екзопланету в унікальній зірковій системі з трьома об'єктами: двома зірками та одним коричневим карликом. Перевірка зображень системи стала сюрпризом для астрономів.