Коля Сєрга розповів, як виникла ідея створення "Культурного десанту"

Артист розповів про те, як вигадав створити окремий підрозділ із діячів культури.

youtube.com/Розмова

Співак та військовослужбовець ЗСУ Коля Сєрга розповів, як після початку повномасштабної війни виникла ідея створити "Культурний десант". В інтерв'ю YouTube-каналу "Розмова" артист зізнався, що через два тижні після вступу до лав ЗСУ у вільний від служби та чергувань час він влаштовував творчі збори, щоб допомогти бійцям знизити рівень стресу. Пізніше його почали запрошувати виступити в інших одеських підрозділах та на лінії фронту.

- За два тижні після того, як я вступив до лав ЗСУ, я зрозумів, що дуже складний стан у мого підрозділу. Тому що він складався із мобілізованих. Ніхто не розумів, що робити, всі чекали на десант, ми охороняли тоді об'єкт, де їм (російським окупантам. - Авт.) тоді стратегічно вигідно було заходити. Чергування, окопи, бліндажі. На сон залишалося 5-6 годин, але ніхто не спав, бо всі сидять у телеграм-каналах. Воно тригерить і одразу викликає стрес, а за рахунок стресу ти не можеш спати. І це замкнене коло. Я зрозумів, що треба працювати. Я запропонував зібратися у холі однієї з будівель, тоді ще не було гітари, нічого такого... Я читав вірші, розмовляв, і це спрацювало. Я почав робити це щодня ввечері перед вечірнім чергуванням. Потім знайшов гітару без однієї струни, почав грати на ній, а далі знайомі моїх знайомих почали просити мене з'їздити кудись ще. І я у вільний від служби та чергувань час почав їздити одеськими підрозділами, потім у Миколаїв, де була лінія фронту. Далі до шпиталю у Києві з командиром, а коли "Москву" затопило, я почав шукати, як мені перевестися туди, де я можу бути максимально корисним, - уточнив музикант.

Згодом Сєрга вирішив зібрати артистів-військових для виступу в шпиталях. Потім у співпраці із центром морально-психологічного забезпечення їх покликали виступити на передовій.

- Ми поїхали з Сашею Чемеровим (продюсер "Культурного десанту") до Києва до шпиталю, пройшлися палатами, і я зрозумів, що треба ще людей збирати. Я почав шукати, хто ще є з артистів-військовослужбовців. Підтягнув Сашу Ярмака, Женю Галича, скрипаля Moisei. Мене звели з центром морально-психологічного забезпечення, в якому одна з функцій є культурологічна. Вони запропонували поїхати до 30 бригади у бік Чернігова. Ми поїхали десь на тиждень, відпрацювали чотири концерти на день у різних підрозділах. Я зрозумів, що це працює і це потрібно масштабувати та їхати на схід. Далі ми поїхали на схід, і там я зрозумів, що всі - у різних підрозділах, треба всіх збирати в один. Знайшов виходи на людей, які допомогли в цьому, і ми швидко зібрали всіх у 59 бригаді під командуванням Вадима Сухаревського.

Колі 34 роки. Він співак, актор та телеведучий. 2009 року брав участь у "Фабриці зірок-3", де посів третє місце. У 2013-му був ведучим тревел-шоу "Орел і Решка". На початку лютого 2022 року артист зізнався, що прожив у Росії чотири роки, але повернувся на батьківщину, оскільки там "не міг творити". Після повномасштабного вторгнення РФ Сєрга вступив до лав тероборони Одеси.