Монастирська розповіла, як гендиректор Метрополітен-опери вмовляв її замінити у виставі Нетребко

Замінивши Нетребко, Монастирська неодноразово виходила на сцену з прапором України та зривала овації.

youtube.com/ Metropolitan Opera/ Heinz-Peter Bader/Getty Images

Українська оперна діва Людмила Монастирська розповіла, як розпочала роботу над виставою "Турандот" у Метрополітен-опері після звільнення російської співачки Ганни Нетребко. В інтерв'ю OBOZ.UA вона зізналася, що тоді вже давно не виконувала головні партії опери Джакомо Пуччіні і на пропозицію гендиректора театру Пітера Гелба спочатку відповіла відмовою.

–  Я працюю в Метрополітен вже понад 10 років. З Пітером Гелбом ми дуже непогано знаємо одне одного. Він ходить на вистави. А перед знаковими постановками заходить до гримерної і бажає успіху – так заведено. Коли він мені зателефонував до Варшави, запросив заспівати замість Ганни Нетребко, трохи розгубилася, бо зазвичай організаційні питання вирішуються через агента артиста. Чесно зізнаюся: спочатку відмовилася. Партію Турандот Джакомо Пуччіні я закінчила співати давно, бо у репертуарі багато інших робіт. А він: "Ти маєш її заспівати, це наш вибір і наша позиція – росіянку міняємо на українку".

Після вистав Монастирська не раз виходила на сцену з прапором України та зривала овації, хоча спочатку боялася реакції керівництва Метрополітен-опери.

- Я довго думала про це, але вирішила сказати про свою ідею в день вистави, бо дійсно боялася відмови. Коли сказала, він: "Дай мені подумати". І пішов. Повернувся з великим прапором – я в нього аж загорнулася. Тепер він зберігається у мене вдома. Цього року я також співала в Метрополітен-опера, але вже "Тоску", і теж виходила з прапором. На виставі були наші військові – їх представили. Увесь зал піднявся, аплодували, а лише потім почалася постановка. Було дуже зворушливо.

Монастирська зізналася, що відтоді лише раз бачилася з Нетребко. За словами зірки, після звільнення з театру росіянка не обділена роботою.

– Я не слідкую за нею. Ми бачилися після інциденту лише раз. Минулого літа я співала "Аїду", зі мною мав працювати тенор із Туреччини. Ми відпрацювали одну виставу, і він несподівано захворів, потрібно було терміново шукати заміну. Покликали чоловіка Ганни Нетребко – азербайджанського тенора Юсіфа Ейвазова. І вона прийшла його послухати, а до мене зайшла в гримерну привітатися. Отак ми побачилися. Образ ніяких між нами немає – це рішення театру. Я скажу так: вона не обділена зараз роботою.

Після вторгнення Росії до України Нетребко втратила контракти на Заході. За кордоном вона асоціювалася із кремлівським режимом, оскільки була довіреною особою Путіна на виборах 2012 року і отримувала від нього нагороди. 30 березня 2022 року вона перервала мовчання і заявила, що засуджує війну, проте залишається патріоткою Росії та її культури. Вона наголосила, що ніколи не отримувала грошей від Путіна і взагалі бачила його кілька разів у житті. Згодом європейські театри знову почали запрошувати її на сцену. У серпні 2023 року росіянка подала до суду на Метрополітен-оперу за порушення контракту та вимагає 360 тисяч доларів компенсації за звільнення.