У ЗСУ відповіли, куди скаржитись, якщо ТЦК допускають порушення в ході мобілізації

І підкреслили, що й самі військовозобов'язані порушують процес мобілізації.

ukrmilitary.com

Керівництво Збройних сил України (ЗСУ) ретельно аналізує випадки, коли представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) допускали порушення під час мобілізації. Одночасно виникає проблема із виконанням обов'язків військовозобов'язаними. Про це начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо розповів в інтерв’ю New Voice.

За його словами, головною метою наразі є забезпечення того, щоб процес мобілізації відбувався у відповідності з законом.

Фітьо визнав факт низки порушень з боку представників ТЦК та інших служб, наголосивши, що відповідні органи «реагують на ці інциденти та проводять ретельні розслідування». Він рекомендував громадянам «негайно повідомляти до поліції, на гарячу лінію ТЦК чи до Міністерства оборони», якщо вони спостерігають порушення з боку працівників військкомату.

- Так, існують, звичайно, порушення. З певних джерел ми бачимо відео, що є порушення з боку представників ТЦК. Усі такі випадки оперативно розглядаються, на них є реакція керівних органів Збройних сил, Сухопутних військ зокрема, – наголосив Фітьо.

При цьому він підкреслив, що й самі військовозобов'язані порушують процес мобілізації. Наприклад, важливим аспектом є вчасне повідомлення про зміну місця проживання, яке громадяни повинні здійснити у 7-денний термін.

- Коли ми аналізуємо причини різних порушень, то часто виявляється, що у громадянина не було при собі документів або він ухиляється, не бере повістку, не оновив свої дані і т.д., - пояснив Фітьо.

Він зазначив, що громадяни мають не лише права, але й обов'язки. Фітьо нагадав, що, згідно зі статтею 65 Конституції України, "захист територіальної цілісності та незалежності – обов'язок кожного". А також про те, що громадяни України, особливо під час дії воєнного стану, повинні мати при собі документи, які підтверджують їхню особу, та документи про взяття на військовий облік.

Раніше адвокат пояснила, чи є правомірним наказ Львівської ОВА про надання працівникам територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) повноважень перевіряти документи у всіх військовозобов’язаних чоловіків віком 18-60 років на території області.