Ведмедя з парку в Хмельницькому переведуть у реабілітаційний центр «Синевир»

Однак ще тривають консультації з зоологами, чи варто це робити у листопаді, чи зачекати до весни, коли ведмідь вийде зі сплячки.

ngp-ua.info/2023/11/68537

Хмельницька міськрада нарешті дозволила передати ведмедя Балу, який мешкає у зоокутку в парку Чекмана, до Національного парку. Відповідне рішення прийняли на сесії міської ради 13 листопада. За словами міського голови Олександра Симчишина, муніципалітет ще очікує на думку зоологів, щоб визначитись, чи передавати ведмедя зараз, у листопаді, чи все ж таки чекати вже його пробудження після сплячки, щоб не нашкодити тварині, повідомляє Незалежний громадський портал.

-  Ми наразі чекаємо думки фахівців, зоологів насамперед, чи варто його віддати зараз, в листопаді, чи все-таки почекати березня, тому що це ведмідь, який ніколи не жив в природі. Він ніколи не отримував їжу з природи. Він не знає, що таке добувати їжу. Йому її завжди приносили, - прокоментував рішення Олександр Симчишин.

Раніше у зоокуточку мешкали троє ведмедів: Аліса, Тіма та їхнє дитинча Балу. Але в 2019 році двох дорослих ведмедів забрали у реабілітаційний центр. Відтоді ведмідь Балу жив у клітці сам. В тому ж 2019 році містяни підписали петицію з вимогою закрити зоокуток, однак виконавчий комітет її відхилив.

Наприкінці серпня цього року поліція на звернення зоозахисників відкрила кримінальне провадження щодо утримання ведмедя Балу у зоокутку. Активісти вказували, що у ведмедя невеликий вольєр, тварина не має доступу до водойми. Після цього реабілітаційний центр запропонував забрати ведмедя.

Реабілітаційний центр для ведмедів «Синевир» працює з 2011 року. Тут проходять реабілітацію ведмеді, яких забрали з цирків, розважальних баз, конфіскували у контрабандистів. З тваринами працюють ветеринари, їм проводять щеплення та всі необхідні санітарні процедури. Там наразі проживають 32 ведмеді. Загалом в Україні мешкає близько 330 особин ведмедя бурого. Це зникаючий вид хижака в Україні.