У п'ятницю, 3 листопада, Сполучені Штати Америки оголосили про надання нового пакету військової допомоги для України. Його загальна вартість становить 425 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба Пентагону.
- Міністерство оборони оголосило про додаткову допомогу у сфері безпеки для задоволення критично важливих потреб України у сфері безпеки та оборони. Це включає скорочення допомоги у сфері безпеки із запасів Міністерства оборони на суму до 125 мільйонів доларів для задоволення невідкладних бойових потреб України, - йдеться у повідомленні. - Також виділено 300 мільйонів доларів із коштів Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) для зміцнення протиповітряної оборони України у довгостроковій перспективі.
Це вже 50-й транш від адміністрації Джо Байдена, який буде надано Україні із запасів Міністерства оборони від серпня 2021 року. До пакету допомоги увійшли:
- додаткові боєприпаси для національних зенітних ракетних систем (NASAMS);
- додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- артилерійські снаряди калібру 155 та 105 мм;
- ракети з трубчастим запуском, оптичним відстеженням та провідним наведенням (TOW);
- протитанкові комплекси "Джавелін" та АТ-4;
- понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї та гранати;
- підривні боєприпаси для розчищення перешкод;
- протипіхотні боєприпаси M18A1 Claymore;
- 12 вантажівок для перевезення важкого обладнання;
- спорядження для холодної погоди;
- запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Також Україна отримає додаткові боєприпаси із лазерним наведенням для боротьби з безпілотними авіаційними системами. У Пентагоні уточнили, що цей пакет використовує 300 мільйонів доларів USAI, наданих відповідно до постійної резолюції, яку нещодавно ухвалив Конгрес, і вичерпує кошти, що залишилися від USAI, які зараз доступні для підтримки України.
- Допомога у забезпеченні безпеки України – це розумна інвестиція у нашу національну безпеку. Це допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні та стримує потенційну агресію в інших місцях, одночасно зміцнюючи нашу оборонно-промислову базу та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу, - зазначили у Пентагоні.
Раніше президент США Джо Байден запросив у Конгресу США 106 млрд доларів для допомоги Україні та Ізраїлю. Він включає 61 млрд доларів для України та 14,3 млрд доларів для Ізраїлю. Потім новий речник Палати представників США Майк Джонсон запропонував не об'єднувати в один пакет нову допомогу Україні та Ізраїлю. Він хоче, щоб у Палаті представників голосували за такі ініціативи окремо. Напередодні стало відомо, що Джонсон внесе на розгляд Конгресу пакет, до якого увійде фінансування допомоги Україні та захисту кордонів.