Опівночі 3 листопада до рятувальників Закарпаття надійшло повідомлення від працівників екстреної медичної допомоги про те, що в Ужгороді в одному з приватних будинків на вулиці Благоєва п’ятеро людей отруїлись, імовірно, чадним газом. Про це повідомляє ДСНС.
Серед постраждалих троє дітей віком 11 та 9 років, а також 6-місячне немовля. Наразі вони знаходяться у реанімації Ужгородської міської дитячої лікарні.
Також до відділення терапії до Центральної міської клінічної лікарні госпіталізували матір дітей 1991 року народження. Її чоловік, 1989 року народження, від госпіталізації відмовився та наразі лікується амбулаторно.
Рятувальники закликають у період опалювального сезону бути уважнішими та більш обережними у побуті. Адже дотримання простих правил може врятувати життя.
Потенційним джерелом загрози отруєння чадним газом може бути будь-який пристрій, що працює на вугіллі, нафті, газі, деревині, торфі. При їхньому спалюванні утворюється окис вуглецю, або чадний газ. Список цих приладів досить великий, і якісь із них є вдома практично у всіх:
- газові плити, духовки, водонагрівачі, пальники, сушарки для білизни;
- газові, дров'яні, вугільні, масляні печі;
- портативні бензинові та електричні генератори;
- дров'яні та газові каміни;
- вугільні грилі, похідні пічки;
- обігрівачі;
- електроінструменти;
- автомобільні двигуни внутрішнього згоряння;
- газонокосарки.
Симптоматика схожа на прояви грипу або кишкової інфекції. Але на відміну від них отруєння чадним газом не дає підвищення температури.