Британське видання The Economist 1 листопада опублікувало інтерв'ю та колонку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У колонці він розповідає, що потрібно Україні для перемоги над Росією. За словами Залужного, ситуація на фронті переходить в етап позиційної війни — «війни статичного та виснажливого бою», який дозволить російським військам відновитися та становитиме загрозу для Сил оборони. KP.UA цитує ключові моменти.
Потреба №1 - літаки та дрони
- Основна зброя, така як ракети та снаряди, залишається важливою. Але збройні сили України потребують ключових військових можливостей і технологій, щоб вийти з такого роду війни. Найважливішим з них є повітряна сила. Контроль над небом необхідний для великомасштабних наземних операцій. На початку війни у нас було 120 бойових літаків. З них лише одна третина була придатна до використання...
Російські системи протиповітряної оборони все більше заважають нашим літакам. Наша оборона робить те саме з Росією. Таким чином, російські безпілотники взяли на себе значну частину ролі пілотованої авіації щодо розвідки та нанесення авіаударів.
Безпілотники також мають бути частиною нашої відповіді. Україні необхідно наносити масовані удари з використанням приманок і ударних безпілотників, щоб перевантажити системи протиповітряної оборони Росії. Нам потрібно полювати на російські дрони за допомогою власних дронів-мисливців, оснащених сітками.
Потреба №2 - засоби РЕБ
- ...Наш другий пріоритет: радіоелектронна боротьба (РЕБ), така як глушіння сигналів зв’язку та навігації. РЕБ — ключ до перемоги у війні безпілотників. За останнє десятиліття Росія модернізувала свої сили РЕБ, створивши новий рід армії та 60 нових видів техніки. У цьому він нас перевершує: 65% наших платформ постановки перешкод на початку війни були вироблені ще за радянських часів.
Ми вже створили багато власних електронних систем захисту...,але нам також потрібен більший доступ до електронної розвідки від наших союзників, включаючи дані з активів, які збирають сигнали розвідки, і розширення виробничих ліній для наших систем РЕБ проти безпілотників в Україні та за кордоном.
Потреба №3 - засоби для ураження артилерії
- Третє завдання – контрбатарейний вогонь: ураження артилерії противника. У цій війні, як і в більшості минулих війн, артилерійський та ракетний вогонь становить 60-80% усіх військових завдань. Коли ми вперше отримали західну зброю минулого року, ми досить успішно виявляли російську артилерію та вразили її. Але ефективність такої зброї, як Excalibur, американський снаряд із gps наведенням, різко знизилася через удосконалення російської електронної боротьби.
Нам потрібно створити наші локальні поля gps, використовуючи наземні антени, а не лише супутники, щоб зробити наші снаряди з точним наведенням більш точними в умовах російського глушіння. Нам потрібно ширше використовувати безпілотники-камікадзе для ударів по російській артилерії. І нам потрібно, щоб наші партнери надіслали нам більш якісне артилерійсько-розвідувальне обладнання, яке може виявляти російські гармати.
Потреба №4 - засоби для розмінування
- Четверте завдання – технології розмінування...Коли ми прориваємо мінні поля, Росія швидко їх поповнює, випускаючи нові міни на відстані...Нам потрібні датчики, схожі на радар, які використовують невидимі імпульси світла для виявлення мін у землі, і системи виведення диму, щоб приховати діяльність наших підрозділів з розмінування. Ми можемо використовувати реактивні двигуни знятих з експлуатації літаків, водомети чи касетні боєприпаси, щоб пробивати мінні загородження, не закопуючись у землю. Нові типи тунельних екскаваторів, наприклад, робот, який використовує плазмові пальники для буріння тунелів, також можуть допомогти.
Потреба №5 - посилення мобілізації
- Мій п’ятий і останній пріоритет — нарощувати наші резерви. Росія не змогла використати свою величезну перевагу в робочій силі, тому що Володимир Путін стурбований тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу, і тому, що Росія не може навчити та спорядити достатньо людей. Проте наші можливості для підготовки резервів на власній території теж обмежені. В нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків.
Ми намагаємося вирішити ці проблеми. Ми запроваджуємо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на збори чи за мобілізацією. Також ми запроваджуємо «бойове стажування», яке передбачає розміщення новомобілізованих та навчених особового складу в досвідчених передових підрозділах для їх підготовки.
30 жовтня американський журнал Time випустив номер із Володимиром Зеленським на обкладинці та опублікував статтю Саймона Шустера про втому світу від війни. Анонімні "джерела з оточення президента" заявили, що він "відчуває себе зрадженим своїми західними союзниками", а його віра в остаточну перемогу України “межує з месіанською". Також у матеріалі йдеться, що на фронті не вистачає людей. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що "нічого подібного з описаного у статті в коридорах влади не відбувається".