У Рівному розкопали садибу представника еліти часів Київської Русі

Під час розкопок знайшли велику кількість залізних предметів, уламків та елементів спорядження вершника.

prorivne.rv.ua

У Рівному археологи під час розкопок, які тривали близько двох місяців та зовсім нещодавно закінчилися, дослідили території трьох поселень, що датовані добою Київської Русі. Розкопки були на околиці одного з мікрорайонів міста, повідомляє видання “Про Рівне”.

Зі слів наукового співробітника ДП “НДЦ” Охоронна археологічна служба України" Ярослава Погоральського, розкопували всі три поселення, але найбагатшим на археологічні знахідки виявилося одне місце. Там розкопали залишки двору багатого представника місцевої еліти ХІІ – першої половини ХІІІ століть, де віднайшли багато дорогоцінних речей. Двір був приблизно 100 на 100 метрів, проте територія значно більша.

Ярослав Погоральський розповідає, що ця садиба могла належати боярину або княжому дружиннику, тому що це руїни печер, житла та господарських споруд, в яких був знайдений багатий непересічний матеріал, не притаманний звичайним поселенням. 

Під час розкопок знайшли велику кількість залізних предметів, уламків та елементів спорядження вершника. Дружинники мали коней, тому ці предмети можуть свідчити про те, що це, ймовірно, була садиба одного з них. Всі знахідки передадуть на зберігання до Рівненського обласного краєзнавчого музею. Гребінь вже відреставрований у Львові, склад знайдених кісток тварин будуть визначати у Харкові, а уламки амфор та що у них було - у Німеччині або Франції.