Українські військові при потребі лікування або реабілітації за кордоном можуть отримати необхідне направлення зі спрощеним механізмом. У МОЗ пояснили алгоритм дій для військових, які потребують подібної медичної допомоги.
За даними відомства, медична евакуація не вимагає висновку консиліуму військово-медичної установи. При цьому медичний заклад, де перебуває військовий, повинен ініціювати та визначити необхідність направлення на лікування за кордон. Цей заклад також готує пакет документів, який включає згоду військового або його представника на лікування за кордоном, згоду на обробку та передачу персональних даних, виписку з медичної карти пацієнта та висновок про необхідність направлення за кордон.
Після складання цього пакету документів медичний заклад направляє його до державного органу зі складу сектору безпеки та оборони, де військовий виконує службу. Цей орган надсилає лист-направлення в електронній формі до МОЗ з копіями документів.
Після цього МОЗ висилає запит до країн ЄС щодо готовності надавати безоплатну медичну та реабілітаційну допомогу українським військовим. Офіційні структури Єврокомісії сприяють транспортуванню військових до закордонних клінік. Усе це відбувається завдяки активній міжнародній підтримці та співпраці МОЗ з партнерами, завдяки чому вже евакуйовано майже 4 тисячі громадян до закордонних клінік для лікування та реабілітації.
Раніше МОЗ закликало не використовувати апарат для фізіотерапії "Дарсонваль" для лікування й реабілітації військових і цивільних, зауваживши, що науковий бік даного апарата «шкутильгає на обидві ноги».