Зеленський підписав закон про довічний фінмоніторинг чиновників, необхідний для вступу до ЄС

Ухвалення закону - умова відкриття переговорів про членство з ЄС.

t.me/V_Zelenskiy_official

Президент Володимир Зеленський 26 жовтня підписав закон про протидію відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму. Про це свідчить картка законопроєкту.

- Головна новація: замість трьох років після посади топ-чиновники (PEP) фактично матимуть довічний статус РЕР. Точніше рік+ потім «ризикорієнтований підхід» Одночасно законопроєкт посилює відповідальність СПФ (суб'єктів первинного фінмоніторингу, наприклад, банків) за необґрунтовану відмову користувачам фінансових послуг, – зазначив нардеп Ярослав Железняк.

Закон також передбачає створення реєстру політично значимих осіб (Politically Exposed Persons, РЕР). Цей пункт є структурним маяком меморандуму із МВФ. Також це є умовою відкриття переговорів про членство з ЄС.

Politically Exposed Persons (PEPs) є терміном, який використовується у сфері боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. PEPs – це особи, які обіймають високі державні посади або міжнародні посади, а також їхні близькі родичі. В Україні до політично значущих осіб належать особи, які обіймають високі державні посади, це президент, прем'єр-міністр, міністри та їхні заступники, депутати, політичні діячі вищих рангів, чиновники судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництво НБУ та інші.

17 жовтня парламент ухвалив закон про посилення грошового моніторингу PEP (політично важливих осіб). Ухвалення цього закону є однією з умов співпраці України та МВФ. 13 жовтня комітет Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вніс правку про відстрочення фінмоніторингу до вступу України до ЄС. Таке рішення розкритикували в Євросоюзі і закликали ухвалення закону без відстрочок. 16 жовтня Комітет відкликав поправку.