Суд визнав законною вимогу до УПЦ (МП) залишити Єлецький монастир XI століття у Чернігові

Суд відмовив у задоволенні позовних вимог церкви до Національного заповідника «Чернігів Стародавній».

mcip.gov.ua

Суд у Чернігові визнав законною вимогу до Української православної церкви залишити Єлецький монастир. Про це 26 жовтня повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

- Господарський суд Чернігівської області ухвалив рішення у справі за позовом управління Чернігівської єпархії Української православної церкви до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» та відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання договору поновленим, — заявили у пресслужбі.

У міністерстві додали, що суд погодився з позицією Національного заповідника «Чернігів Стародавній». Договір про безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим, а управління Чернігівської єпархії Української православної церкви з 15 вересня 2021 року і дотепер без будь-якої правової підстави користується державним майном.

Єлецький монастир — пам’ятка архітектури національного значення, до складу якого також входять Успенський собор, північні келії, східні келії, південно-західні келії та мури з брамами. Єлецький монастир засновано у середині XI століття князем Святославом Ярославичем.

Міністерство культури та інформаційної політики України 28 лютого закликало управління Чернігівської єпархії Української православної церкви залишити Єлецький монастир до 27 березня у зв'язку із закінченням терміну безоплатного користування. Єпархія подала позов.

5 жовтня у Чернігові запрацювала комісія Міністерства культури та інформаційної політики України з прийому державного майна “від тимчасових користувачів”. Комісія зафіксувала занедбаний стан Спасо-Преображенського собору, незадовільний стан Троїцького собору та потреби щодо збереження Успенського собору Єлецького монастиря.

9 серпня Господарський суд Києва визнав законним розірвання договору з безоплатного користування приміщеннями Нижньої лаври, що уклали УПЦ (МП) та національний заповідник "Києво-Печерська лавра".

14 вересня Північний апеляційний господарський суд зобов'язав демонтувати Десятинний храм Української православної церкви на території Національного музею історії України.