Захищаємо шкіру від холоду: який крем обрати і як правильно очищувати

А ще – чим треба харчуватись, щоб покращити стан шкіри.

kimito.com.ua

Холодна погода – справжнє випробування для ніжної шкіри обличчя, шиї та рук. Вона втрачає свій природний блиск, починає лущитися, стає в’ялою та тьмяною. Косметологи стверджують, що саме в холодну пору року шкіра старіє швидше, аніж улітку. Чи можна врятуватися від «зимових» зморшок, як допомогти своїй шкірі пережити холоднечу на вулиці та сухість через опалення вдома, дізнавалася KP.UA

Основа – це очищення

На календарі осінь, і саме час переглянути свої засоби догляду за шкірою в холодний період. Та не поспішайте викидати улюблені креми і лосьйони. Треба лише трохи відкоригувати догляд, беручи до уваги холодну погоду на вулиці та сухе повітря через опалення вдома. Наприклад, в такий сезон краще відмовитися від агресивних очищаючих засобів.

- А ще забудьте про скраби, пілінги, маски-плівки, відкладіть це до весни, - порадила KP.UA косметолог Олена Багрій. – Усі ці засоби руйнують захисну водно-ліпідну мантію шкіри. І тоді - привіт, сухість та тьмяність. В будь-яку пору року наша шкіра потребує очищення, зволоження, стимуляції. Тому зволожуючий та живильний крем, хороша живильна маска, сироватка мають бути присутні у догляді за шкірою.

Почнемо з основи - це очищення шкіри. Косметологи в один голос радять: коли на вулиці температура повітря нижче +10, обирайте м’які та делікатні засоби. Нехай це будуть гелі, пінки, засоби, що містять масла.

В холодний період треба пам’ятати правило багатошаровості. Спочатку на очищену шкіру наносять тонік, далі зволожуючу сироватку і закривають все це невеликою кількістю живильного крему. Обов’язково із сонцезахисним фактором.

Пам’ятка для гарної шкіри

Деякі експерти радять узагалі відмовитися від зволожуючого крему в холодний період. І це помилка, яка може дорого коштувати. Коли на вулиці холодно, вітряно, сухо, шкіра благає про зволоження. В такому випадку краще придбати не гель, а саме крем. Для тих, у кого жирна шкіра, підійдуть некомедогенні зволожуючі засоби на водній основі. Суха шкіра потребує «важкої артилерії» - зволожуючого крему на олійній основі.

Можна придбати спеціальний колд-крем. Зараз у продажу великий асортимент таких засобів. У холодну вітряну погоду колд-крем наносять тонким шаром на відкриті ділянки шкіри за 20-30 хвилин до виходу на вулицю. Після повернення додому засіб краще змити. Зауважимо: колд-крем не замінить базовий догляд, це лише допоміжний захист для чутливої шкіри.

І ще кілька правил догляду за шкірою в холодну погоду.

Особлива увага губам, ділянці навколо очей та рукам

Тут відсутні жирові залози, тому шкіра особливо тонка і чутлива. Губи треба захищати спеціальним бальзамом. Для шкіри рук використовуйте живильні креми кожного разу після контакту з водою. А ділянки під очима зволожуйте делікатними кремами, сироватками.

Збагатіть шкіру вітаміном С

І це не про чай з лимоном чи апельсиновий фреш. Вітамін С має бути одним з основних інгредієнтів кремів та сироваток, які використовують саме зараз для догляду за шкірою. Його користь давно всім відома: ущільнює кровоносні судини, має протизапальні властивості, допомагає висвітлити пігментні плями, частково захищає від негативного впливу УФ-променів.

Включіть у догляд маски

Ще кілька років тому деякі косметологи радили в холод підтримувати шкіру обличчя та шиї натуральними масками з меду або огірків чи жирної сметани. Та все ж продукти харчування ліпше залишити для страв. А для шкіри є багато ефективніших засобів. Краще робити маски у дерматолога чи косметолога. Але і для домашнього догляду можна купити такий продукт в спеціалізованому магазині або аптеці. Обирайте не плівкові чи тканинні маски, а живильні чи зволожуючі у вигляді крему.

І неважливо, вмилися чи прийняли душ – зволожуючий крем, олійку або сироватку треба наносити на ще вологу шкіру. Тоді засоби будуть утримувати таку важливу для краси вологу.

Замість жорсткого скрабу - м’який ексфоліатор

Після очищення шкіри м’яким ексфоліатором креми та сироватки швидше і глибше вбираються шкірою. Тут головне не перестаратися: треба застосовувати не частіше, аніж раз на 7-10 днів у холодний період.

Сезон ретиноїдів

Так, саме зараз, в осінньо-зимовий період ретиноїди допоможуть позбутися певних проблем зі шкірою. Це і акне, і боротьба з гіперпігментацією, зморшками, тьмяністю шкіри тощо. Ретинол пришвидшує оновлення клітин, омолоджує шкіру та надає їй здорового сяйва.

Є певні правила використання засобів з ретинолом: їх призначає лікар-дерматолог, вони категорично заборонені вагітним, не можна використовувати такі засоби при активному сонці. І ще ретинол вводять в догляд за шкірою повільно,: спочатку двічі на сім днів, пізніше через день і, нарешті, щодня.

До речі

На мезотерапію до дерматолога

Є певний список процедур, які дерматологи та косметологи радять проводити курсами саме в осінньо-зимовий період. Перш за все, це різноманітні пілінги. Також біореваіталізація та мезотерапія.

- Ці дві процедури чимось схожі, але є і відмінності, - каже косметолог Олена Багрій. – В обох випадках точково вводиться під шкіру певний препарат. Біоревіталізація збагачує шкіру вологою, дрібні зморшки стають менш виразними. Мезотерапія усуває вікові зміни, висвітлює темні кола під очима, бореться з вуграми.

А ще лазерні процедури. За допомогою цього чудо-променю можна висвітлити пігментні плями, прибрати судинну сіточку. До того ж лазер стимулює вироблення колагену, який підтримує пружність шкіри, вирівнює тон обличчя, запобігає передчасному старінню.

Це цікаво

«Три кити» краси: вітаміни, вода та корисні жири

Красива та здорова шкіра починається з харчування. Зараз саме час включити у раціон вітаміни A, Д, E, K і корисні жири. Збагатіть свій раціон різноманітними оліями, горіхами, яйцями, морською рибою, зеленими овочами, різноманітними фруктами. Обов’язково треба підтримувати водний баланс організму. Лікарі радять пити щодня не менше 1,5 літра води.

Подбайте і про фізичну активність. Час почати робити вправи, бігати або відновити свій абонемент на йогу чи груповий фітнес. Фізична активність насичує клітини киснем, поліпшує мікроциркуляцію крові. Відповідно з організму ефективно виводяться токсини, знижуються набряки, шкіра стає більш підтягнутою, набуває здорового вигляду.