Осінь – традиційний час, коли у переліку щоденних запитів українців на перше місце виходить поповнення домашньої аптечки. І це не дивно, бо до хронічних болячок додаються сезонні. Перепади температур, стрибки тиску, атака вірусів – все це в комплексі змушує нас відвідувати аптеки дедалі частіше. І у всьому асортименті запропонованих ліків потрібно вибрати ті, які потрібні саме зараз.Ні, ми не закликаємо займатися самолікуванням і прислухатися до порад сусідок чи у всьому покладатися на традиції народної медицини. Звичайно ж, насамперед - це рекомендації лікаря. Але, купуючи лікарські засоби, слід все ж таки самому розбиратися в особливостях того чи іншого препарату. І тут незамінним помічником може стати "довідник еквівалентності лікарських засобів".
Що таке Rx Index та чому йому можна довіряти?
По-перше, тому, що це каталог інформації, зібраний на просторах інтернету.
Rx Index – це довідник біоеквівалентності лікарських засобів за редакцією професора І. А. Зупанця та академіка НАН України, професора В. П. Чорних. (Сайт rx.ua – його електронний онлайн-варіант.)
По-друге, редактори довідника Rx.ua постійно перевіряють ліцензії та статуси понад 10 000 лікарських засобів та вносять необхідні зміни. А друкований довідник видається з 2009 року та є обов'язковою настільною книгою для будь-якого професіонала в галузі медицини та фармації.
По-третє, довідник рекомендовано Експертною проблемною комісією «Клінічна фармакологія та клінічна фармація» МОЗ та НАМН України (протокол №4 від 28.09.2017). А це означає, що контроль за оприлюдненою інформацією суворо ведеться на державному рівні.
По-четверте, довідник містить інформацію про лікарські препарати лише з доведеною ефективністю.
Як працює довідник і яку інформацію містить?
Все влаштовано просто та доступно. Для того щоб дізнатися про будь-який з 10 000 лікарських препаратів, що знаходяться в базі, потрібно зайти на сайт rx.ua і набрати в пошуковому вікні назву препарату, що вас цікавить. Наприклад, набираємо «алохол» (лідер за запитами на час нашого тестування). Пошуковик видає потрібні дані:
- виробник ("ПАТ НВЦ Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод");
- фармакологічна група (засоби, що застосовуються при біліарній патології);
- форма випуску (таблетки, вкриті плівковою оболонкою);
- упаковка (блістер);
- існуючі аналоги (у цих ліків таких немає);
- умови видавання (продається без рецепта);
- реєстраційне посвідчення (UA/2355/01/01);
- термін придатності 4 роки (не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці);
- умови зберігання (в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці);
- інструкція щодо застосування.
Також доступно редактори подають інформацію про кожен препарат, що пройшов необхідну сертифікацію і продається в аптечних мережах. Безумовно, одна з головних переваг "довідника еквівалентності лікарських засобів" – його актуальність та авторитетність.