Президент Польщі Анджей Дуда проголосував на парламентських виборах, які відбуваються у країні в неділю, 15 жовтня. Про це повідомила його канцелярія.
- У Кракові президент Анджей Дуда зі своєю дружиною Агатою Корнхаузер-Дуда голосував на виборах, - йдеться у твіттері Офісу президента Польщі.
Анджей Дуда закликав мешканців Польщі голосувати і зазначив, що поки що інформація про явку “дуже оптимістична”.
- Висока явка дає польській владі сильну легітимність для виконання свого мандату, тож це дуже важливо. Щобільше, висока явка також показує, що ми відповідально підходимо до управління нашою країною, до питання нашого майбутнього та майбутнього наших дітей, - заявив Дуда.
Також на виборах проголосували прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та голова найбільшої опозиційної партії Польщі "Громадянська платформа" Дональд Туск.
Голова Національної виборчої комісії Польщі Сільвестр Марціняк надав перші дані про явку на виборах, передає Wprost. До 12:00 вона становила 22,59%, що вище, ніж чотири роки тому майже на чотири відсотки. У 2019 році явка на цей час становила 18%.
Дані, що представлені на засіданні Національної виборчої комісії, не включають явку за кордоном. За даними ЗМІ, у виборчих округах в інших країнах утворилися черги. Виборці в самій Польщі скаржаться на проблеми з роботою програми mobywatel, за допомогою якого можна підтвердити свою особу на виборчій дільниці. ЗМІ порадили брати із собою традиційний документ, що засвідчує особу.
У Польщі 15 жовтня відбуваються вибори до Сейму, Сенату, а також загальнонаціонального референдуму. Голосування розпочалося о 7.00 та триватиме до 21.00. Згідно з опитуваннями, правляча партія "Право і справедливість" лише трохи випереджає опозиційну партію "Громадянська платформа".
На референдумі громадяни мають відповісти на чотири питання: чи підтримують вони усунення огорожі на кордоні з Білоруссю, про підтримку приватизації держпідприємств, підвищення пенсійного віку до 60 років для жінок та до 65 років для чоловіків, а також чи згодні вони прийняти нелегальних мігрантів із Близького Сходу та Африки, відповідно до механізму примусового переселення, що діє в ЄС.