Легендарного півника з Бородянки передали до першого в Україні музею порцелянових фігур

Його поставили над залишками крилатої ракети, скинутої на Бородянку.

facebook.com/profile.php?id=100016627337297

Порцелянового півника, який вцілів на шафі після ракетного удару по Бородянці (Київська область), передали до першого в Україні музею порцелянових фігур. Його встановили біля центрального входу - над рештками той самої ракети, яка вдарила по місту. Про це повідомляє журналіст Олександр Швець у Facebook.

- Відсьогодні центральний вхід до ShvetsMuseum, першого в Україні музею порцелянових фігур, "прикрашатимуть" незвичайні на перший погляд речі. Які часи - такі й прикраси, - написав Олександр Швець.

Саме йому свого часу спало на думку зібрати такі речі у музеї.

- Ще з минулої весни, коли одразу після звільнення Київщини від фашистської орди ми з моїм старим другом генералом Анатолієм Макаренком їздили населеними пунктами очищеної від ворога Житомирської траси, вивчаючи жахіття, залишені російськими варварами. Звідти ми тоді привезли до нашого музею уламки мін і снарядів, порцелянову карету, створену руками кращих тюрінгських майстрів близько ста років тому. Тепер на вході до нашого музею зʼявилися ще дві символічні речі, безпосередньо повʼязані зі страшними подіями війни, яка триває. Зліва ми виставили уламки російської крилатої ракети, яка прилетіла на сусідню з нами вулицю у самому центрі Києва, а поруч із залишками крилатої ракети ми розмістили те, що залишилося від двох російських авіабомб, скинутих на багатоквартирний будинок у Бородянці. Вони розірвали будинок буквально навпіл. Але на стіні зруйнованої споруди на маленькій кухонній шафці залишився стояти відомий тепер на увесь світ півник виробництва Васильківського майолікового заводу.  Тепер майоліковий півник гордо височіє біля входу до нашого музею над залишками тих самих ракет, що зруйнували житловий будинок у Бородянці.

Шафка в одній зі зруйнованих висоток звільненої у квітні 2022 року від російських окупантів Бородянці на Київщині стала символом незламності українського духу перед російськими загарбниками. Про вцілілу полицю світ дізнався завдяки світлині Єлизавети Серватинської. Особливо уважні користувачі мережі вгледіли на шафі під стелею декоративного півника, припиленого, але також вцілілого.  Згодом його разом із шафою передали до музею Революції Гідності.