Удар по Грозі: брати, які навели російський "Іскандер" на село, хотіли помститися Україні

З перших днів окупації Мамони перейшли на бік ворога і з літа минулого року перебувають у розшуку.

informator.ua

СБУ встановили особи двох коригувальників, які навели російський ракетний удар "Іскандером" по кафе у селі Гроза на Харківщині, внаслідок чого загинуло 55 людей. Зловмисниками виявились двоє місцевих жителів — 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон. Що відомо про чоловіків - "Інформатор" з'ясував подробиці резонансної справи.

Про Володимира Мамона у Грозі та у сусідньому Шевченковому кажуть, що той був, як звір. Чоловік і до цього був брутальним й любив гроші, а під час окупації взагалі відчув вседозволеність.

Володимир Мамон народився і на момент окупації мешкав у селищі Чкаловське на Харківщині, що за 40 кілометрів від обласного центру. Росіяни окупували Чкаловську громаду 9 березня 2022 року. Невдовзі Володимир, який на той час вже близько півтора року пропрацював поліцейським конвойної служби, почав співпрацю з ворогами.

Місцеві свідчать, що Мамон добровільно перейшов на бік ворога, за що отримав обмальовану літерами "Z" автівку "Нива" і власну зброю. А далі для місцевих почалося пекло. Мамон почав роз’їжджати окупованою територією Чкаловської громади й нібито патрулювати. Також він розвозив окупантам на блокпости харчі, воду й цигарки. Місцевих мешканців затягував у підвали, де катував.

Крім того, у середині березня Мамон разом з росіянами навідалися до ветерана АТО Сергія Санжари, який мешкає у селі Гаврилівка Чкаловської громади, і відібрали у нього мікроавтобус. Далі Мамон з росіянами викрали у селищі Чкаловське поліцейський автомобіль "Рено Дастер", яким до цього користувався офіцер поліції Олександр Настенко.

Як ідеться у тексті підозри, Володимир Мамон на своєму Z-мобілі їздив на чолі колони окупантів і здавав учасників бойових дій, які мешкають у Чкаловському. Після чого росіяни забирали учасників АТО "на перевірку".

Окрім того, Мамон показав окупантам найкращі місця для розміщення російської артилерії та іншої техніки на території громади. І очевидно, що росіяни з цієї техніки згодом обстрілювали українців.

Офіційно Володимир Мамон знаходиться в розшуку МВС з літа минулого року за підозрою у державній зраді. Суд надав дозвіл на його затримання, а також дозволив розглядати його справу в порядку спеціального судового провадження. Суди тривають з листопада минулого року і слухаються у Полтаві. На четвер, 12 жовтня, заплановане судове засідання в режимі відеоконференції.

Мешканці Грози розповідають, що батьківська хата Мамонів знаходиться тут же, з ними по сусідству. У батька Сергія, колишнього міліціонера на пенсії, три сини, і всі пішли по слідах батька у поліцію – Володимир, Олександр та Дмитро. Разом з батьком вони добровільно перейшли на бік ворога і наразі переховуються у Росії. Дехто з місцевих підтримував зв’язок з Мамонами. Нині їх розшукують.

Селом ширяться чутки, що Володимир вирішив відсидітися у РФ, а потім повернутися, коли все вляжеться, але українські посадовці порушили кримінальні справи. І чоловік зрозумів, що повернутися він не зможе. Тому вирішив таким чином помститися.

У Чкаловському у нього залишилась колишня дружина Ганна та 7-річний син Максим. Ганна зізнається, що з 2021 року майже не підтримує стосунки з колишнім чоловіком, а зараз не знає, як пояснити синові, що батько зрадник і таке вчинив.

- Знищили одним ударом увесь рід. На поминках за Андрієм Козирем загинув його син Денис з дружиною Ніною, сестра Ліза з матір’ю Аліною приїхали з Польщі на поминки, дідусь і бабуся Микола та Ніна Гриб, матір і бабуся Ніни. Пішов рідний дядько Анатолій з дочкою і сином, та ще й 8-річного онука Іванка взяли з собою. Всі були Козирі, нікого не лишилося. Добре, що поліція є в селі, бо спалили б Мамонам хату до бісової матері. Як же вони жити з цим мають, - кажуть в селі. 

Того дня у кафе "Супутник", як вважається, загинула 56-річна Наталія Мамон разом з чоловіком Анатолієм Пономарьовим. Ймовірно, це була родичка родини Мамонів.