В Європарламенті розповіли про стратегію ЄС щодо озброєння України в умовах війни на виснаження

В ЄС проводяться мільярдні інвестиції та йде процес нарощування виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу в країнах Європи

Коментуючи стратегію Європейського Союзу щодо надання військової допомоги Україні в умовах війни на виснаження, депутат Європейського парламенту від Румунії Влад Георге (Renew Europe Group) заявив, що в ЄС проводяться мільярдні інвестиції та йде процес нарощування виробничих потужностей оборонно-промислового комплексу в країнах Європи для приведення таких потужностей у відповідність до вимог повноцінної конвенційної війни.

Відповідну заяву румунський європарламентар зробив в інтерв'ю Guildhall.

- Що ми робимо зараз – інвестуємо у збільшення виробничих потужностей і це непросте питання. Непросте, тому що як ми всі вже зараз розуміємо, Європа не була готова ні до якого типу війни. Ми передбачали можливість неконвенційних протистоянь (проксі-війн, партизанських війн - ред.), але не повноцінної війни з якою ми зараз маємо справу. В нашій свідомості така війна була неможливою в Європі, тепер же ми бачимо, що вона дуже можлива і ми повинні адаптувати до неї свої виробничі потужності. Це те, що ми зараз робимо, насамперед інвестуючи мільярди у замовлення (оборонно-промислові замовлення - ред.), тому що жодне підприємство не вкладатиме власні кошти не маючи реальних, великих замовлень, - заявив євродепутат.

- Також, ми намагаємося з’єднати воєдино такі замовлення з різних європейських держав з метою економії коштів. Адже коли йдеться про великі замовлення, ти отримуєш ціну нижче, а підприємство має гарантії. Нам потрібні саме такі обсяги, адже ми бачимо, що війна артилерій знову актуальна. Важке машинобудування, виробництво танків - це ті напрямки, в які ми інвестуємо, щоб і сам ЄС став самостійним і незалежним від США в оборонному секторі. Це чудово, коли є партнер, на якого ти можеш покластися , але ми повинні мати можливість забезпечити власну безпеку. ЄС має технології, але не вистачає виробничих потужностей, це те чого нам потрібно досягти, - підсумував Влад Георге.