У Мінцифри розповіли, як регулюватимуть роботу штучного інтелекту в Україні

Штучний інтелект щодня розвивається, тому важливо створити безпечне середовище, в якому ІІ допомагатиме суспільству.

t.me/zedigital

Міністерство цифрової трансформації представило дорожню карту регулювання штучного інтелекту в Україні, яка має українським компаніям підготуватися до прийняття закону-аналогу AI Act ЄС. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Розроблена дорожня карта з регулювання ІІ має допомогти українським компаніям підготуватися до ухвалення закону-аналогу AI Act ЄС, а громадянам – навчитися захищати себе від ризиків ІІ. Зазначається, що завдяки розробленому підходу до регулювання ІІ український бізнес стане більш конкурентоспроможним і матиме доступ до глобальних ринків, а держава зможе інтегруватися до ЄС. Не менш важливе питання – права українців у цифровому просторі. Штучний інтелект щодня розвивається, тому важливо створити безпечне середовище, в якому ІІ допомагатиме суспільству, а не створювати додаткові загрози.

- Вже сьогодні в Україні ІІ активно використовують у різних напрямках. Особливо важливим є використання штучного інтелекту у сфері військових технологій. Він допомагає фіксувати переміщення техніки та особового складу окупантів, збивати ворожі ракети, ефективніше наводити БПЛА на цілі тощо, - зазначив віце-прем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Раніше стало відомо, що НАТО працює над розробкою технологій, які дають змогу виявляти підозрілу активність у важливих підводних об'єктів у режимі реального часу. Ця робота стала актуальною після серії вибухів на трубопроводі "Північний потік" минулого року, що призвело до ускладнення моніторингу цих об'єктів.