Біля станції "Вернадського" народилася перша дівчинка-тюленятко

Загалом в околицях станції уже народилося п'ять малят тюленів Ведделла.

facebook.com/AntarcticCenter

Серед тюленят, що зараз народжуються в районі української антарктичної станції ім. Академіка Вернадського, з’явилася перша дівчинка. Загалом в околицях станції уже народилося п'ять малят тюленів Ведделла - два хлопчики, дівчинка і стать ще двох тварин вчені поки не визначили. Усі вони разом з мамами перебувають на сусідньому острові Вінтер. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Науковці кажуть, що самиці вже приваблюють до себе багато залицяльників. Вони вичікують їх під водою біля лунок і постійно співають, щоб привернути увагу.

- Річ у тому, що самиці Ведделла можуть завагітніти вже на другий місяць після пологів, тож самці не зволікають. Правда, в такому випадку запліднена яйцеклітина не розвивається протягом ще двох місяців, щоб організм самиці відновився перед новою вагітністю, – пояснює біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко.

Вагітність у самок тюленів Ведделла триває 10 місяців. Кожна з них приносить по одному малюкові. Новонароджені тюленятка зазвичай важать 25-30 кг, але на поживному маминому молоці швидко ростуть і дорослими сягають 400 кг.

Мати вигодовує малюка протягом 7-ми тижнів. Коли годування закінчується, молоді особини відправляються в воду і починають самостійне життя. А живуть ці тюлені відносно довго – близько 20 років.

Перше цього сезону тюленятко Ведделла народилося неподалік "Вернадського" в середині вересня. За допомогою опитування у соцмережах йому обрали йому ім'я Анвер.