ЮНЕСКО спільно з Інтерполом планують створити перший у світі віртуальний музей викрадених культурних артефактів. Про це пише The Gurdian. У такий спосіб музей планує підвищувати обізнаність громадськості про незаконну торгівлю цінними артефактами.
Віртуальний музей вартістю 2,5 млн доларів, розроблений спільно з міжнародною поліцейською організацією Інтерпол, чия база даних культурних цінностей, викрадених з музеїв, колекцій та археологічних розкопок по всьому світу, налічує понад 52 000 артефактів, має відкритися у 2025 році. Його відвідувачі зможуть пересуватися рядами віртуальних просторів з 3D-зображеннями різних артефактів. До кожного з них буде пояснення культурного значення разом з історіями та свідченнями місцевих громад. ЮНЕСКО назве предмети початкової колекції лише незадовго до відкриття музею.
Проте дані неурядової організації Antiquities Coalition (Коаліції давностей) вказують, що сьогодні є декілька відомих викрадених артефактів. Серед найбільш значущих - алебастровий напис ІІІ століття, викрадений з храму Аввам в Ємені між 2009 і 2011 роками. Також до цього списку входять: рельєф зі слонової кістки VII століття до н.е. із зображенням лева, що нападає на нубійця, викрадений з Багдадського музею в 2003 році; зелена кам'яна маска, викрадена у 1970-х роках з поселення майя в Ріо-Асуль, Гватемала; статуетка Вараха V-VI ст., викрадена з храмового комплексу в індійському Раджастані в 1988 році.
Найскладнішим у проєкті поки що залишається створення 3D-зображень артефактів. Адже багато з них не мають жодних фізичних записів, крім невеликих чорно-білих фотографій.