Пінгвіни окупували метеомайданчик українських науковців на "Вернадському"

Близько 200 птахів обрали собі це місце для будівництва гнізд.

facebook.com/AntarcticCenter

Біля української антарктичної станції ім. Академіка Вернадського пінгвіни окупували робочий простір метеорологів – метеомайданчик з різними приладами. Але полярники та пінгвіни чудово співіснують тут разом - метеорологи спокійно пробираються до своїх приладів та знімають потрібні показники, намагаючись не сполохати пернатих. Ті ж уже звикли до таких "двоногих" сусідів і майже на них не реагують. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Полярники кажуть, що за останні дні чорно-білі птахи, що масово повертаються до "Вернадського" на шлюбний сезон, справді дуже уподобали метеомайданчик. Нині тут уже майже 200 птахів. Найбільше їм припали до смаку опадомір (це таке спеціальне відерко, в якому накопичуються опади) та актинометричний комплекс (вимірює рівень сонячної радіації).

- Але світова наука в безпеці: українські вчені й надалі що три години передають в мережі дані метеорологічних спостережень, на основі яких роблять як короткочасні прогнози погоди, так і довгострокові моделювання зміни клімату, - йдеться у повідомленні.

Зараз їх на острові Галіндез, де розташована станція "Академік Вернадський", уже понад 2,6 тисячі пінгвінів.  Вони поки не будують гнізда, бо локації та "будматеріали" ще вкриті снігом, але вже активно займають місця.

Щороку на початку антарктичної весни пінгвіни повертаються до станції "Вернадського" для парування. Через теплий клімат час повернення пінгвінів до «Вернадського» змінився, кажуть полярники. Цього року вже у вересні (початок антарктичної весни) в районі острова стоїть досить тепла як для цього сезону погода: -5 С⁰ – середня температура повітря, а -1,1 С⁰ - води. Морської криги майже немає, тож пінгвіни припливають на місця гніздових колоній раніше. Відповідно, раніше вони почнуть відкладати яйця.