Володимир Зеленський сказав головам МЗС, що пауза після 11-го пакету санкцій ЄС затягнулася

Президент України виступив на засіданні міністрів закордонних справ держав – членів ЄС у Києві.

president.gov.ua

Володимир Зеленський узяв участь у засіданні міністрів закордонних справ держав – членів ЄС у Києві. Президент України закликав посилити санкції проти Росії та Ірану. Про це він сказав під час свого виступу, повідомив Офіс президента України. 

- Санкційного тиску на Росію вочевидь замало, шановні партнери. Це видно передусім зі зростання кількості ударних дронів та авіаударів російських терористів… Потрібно активізувати роботу й щодо нового санкційного пакету Євросоюзу. Будь-які санкційні паузи збільшують час російської агресії, а пауза після 11-го санкційного пакету вже занадто затягнулася, — заявив Зеленський.

Президент додав, що потрібно більше спільної роботи проти будь-яких форм і схем обходу Росією санкцій. Володимир Зеленський вкотре закликав запровадити санкції проти російської атомної галузі – “і за те, що Росія робить на Запорізькій атомній станції, і як безпековий крок проти використання сумнівних російських атомних технологій”. Важливо розширити санкції проти Ірану в чутливих для нього галузях, зокрема щодо імпорту обладнання та хімікатів, додав президент. 

Зеленський заявив, що лише за вересень Росія застосувала проти України 246 ракет різних типів, 746 ударних дронів (зокрема 538 саме іранських дронів «Шахедів») та 1159 керованих авіабомб. Абсолютна більшість цих ударів – проти цивільних об’єктів.

Рада ЄС ухвалила 11-й пакету санкцій проти Росії у червні. 2 жовтня глава європейської дипломатії Жозеп Боррель повідомив, що сьогодні у Києві відбудеться перша в історії зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ЄС за межами Європейського Союзу. Боррель зазначив, що зустріч неформальна, і порівняв її з мозковим штурмом.

За словами спікера Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, ударні дрони превалюватимуть над ракетами в російських атаках по території України. Іран продовжує постачання "Шахедів", і сама Росія нарощує їхнє виробництво. Вересень став рекордним місяцем за кількістю атак цими безпілотниками.