Туреччина за півтора року збудує в Україні завод з виробництва бойових дронів

Будівництво триватиме 1,5 роки, а в нього інвестують 100 млн. доларів.

Википедия

Турецька компанія Baykar, яка виробляє бойові безпілотники Bayraktar, заявила про намір збудувати в Україні завод з виробництва дронів. Будівництво триватиме 1,5 роки, а в нього інвестують 100 млн. доларів. Про це заявив генеральний директор Baykar Халюк Байрактар ​​на Форумі оборонних індустрій у Києві, передає Укрінформ.

– У нас в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод. Потім ми маємо сервісний центр, а також головний офіс тут… Це інвестиція, яка становить близько 100 мільйонів доларів, і процес уже пішов. Будівництво вже розпочато. На завершення знадобиться близько 1,5 року. Ми плануємо, щоб тут працювало щонайменше 300 осіб. Співпраця продовжується, – сказав Байрактар.

За його словами, виробництво буде самодостатнім. Він зазначив, що Україна має унікальні технології виробництва двигунів, а турецька сторона – безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.

- Перед нами стоять також деякі дзвінки. Це ланцюжок постачання, пошук та розвиток людського капіталу через вплив війни та нормативне середовище, особливо ті правила, які підтримуватимуть ці інвестиції, - зазначив керівник турецької компанії. -Нинішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу. Ми тут не для того, щоб максимізувати наші доходи чи доходи. Ми тут, щоб максимально підтримати вас. Ми поважаємо вашу боротьбу за свободу та незалежність, за збереження вашого суверенітету.

Він зазначив, що всі донати як від компанії Baykar, так і з України Польщі були використані, зокрема, на придбання радарних систем, які вже виявили тисячі цілей та принесли вагомий результат на полі бою.

30 вересня в Україні проходить Форум оборонних індустрій за участю українських та іноземних виробників зброї. Захід покликаний зафіксувати досягнення нашого оборонно-промислового комплексу. Мета України продемонструвати те, що вже вміє та розглянути те, що може додати до можливостей, зокрема через створення нових виробництв у країні, через локалізацію з партнерами. Як повідомляли в МЗС, у Форумі беруть участь щонайменше 165 оборонних компаній із 26 країн. Серед учасників форуму і генсек НАТО Єнс Столтенберг. Для участі у Форумі також до Києва приїхав і міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.