Папа Римський заявив, що війна в Україні "вигідна торговцям зброєю"

А український народ понтифік назвав мучеником.

vaticannews.va

Папа Римський Франциск заявив, що у війні в Україні зацікавлені торговці зброєю. Він припустив, що деякі країни "грають" з Україною. Також назвав український народ "народом мучеником". Про це він сказав під час спілкування із журналістами у літаку, повертаючись з Марселя, повідомляє Vatican News.

У суботу, 23 вересня, завершилася 44-а Апостольська подорож цього понтифікату, яка привела Папу Франциска до Марселя, де він взяв участь у заключній сесії "Середземноморських зустрічей". На борту свого літака, згідно зі звичаєм, Папа відповів на кілька запитань журналістів, які його супроводжували. Серед інших було і запитання, яке стосувалося зусиль Святого Престолу у пошуках миру в Україні - чи не розчарований він тим, що місії не вдається досі здобути якийсь конкретний результат.

- Це правда, я відчуваю деяке розчарування. Бо Державний Секретаріат робить все можливе, щоби допомогти в цьому, також “місія Дзуппі” йде в тому ж напрямку. Є щось у питанні дітей, що йде добре… Але ця війна, мені спадає на думку, обумовлена не тільки російсько-українською проблемою, але й продажем зброї, торгівлею зброєю, - сказав понтифік.

Він також навів нещодавно опубліковану інформацію про те, що сьогодні найприбутковішими є інвестиції у заводи, що виготовляють зброю, тобто, "у фабрики смерті".

- Український народ - це народ-мученик, який має історію, переповнену мучеництвом, історію, яка викликає біль. Це не вперше він страждає: в часи Сталіна він багато-багато вистраждав...Але ми не повинні грати в ігри з мучеництвом цього народу, ми повинні допомогти йому розв’язати ці справи в найреальніший можливий спосіб, - зазначив понтифік.

Водночас він вказав, що є країни, які спочатку обіцяють зброю Україні, а потім відступають від своїх намірів.

Наприкінці серпня Папа Франциск сказав у відеозверненні до молодих католиків у Санкт-Петербурзі, що "ви – діти великої Росії, великих святих, царів, Петра Великого, Катерини II, російського народу великої культури і великої людяності". Це викликало неабиякий резонанс в українському суспільстві.  Згодом у Ватикані заявили, що Папа Римський промовою про "велику Росію" не хотів звеличувати імперіалістичну "логіку та державних діячів". Понтифік таким чином лише намагався спонукати російську молодь зберігати те позитивне, що є у їхній культурі.