Уперше в історії апарат NASA доставляє частину астероїда на Землю

З'явився перший знімок космічного апарата OSIRIS-REx, який летить у космосі та везе зразки з астероїда Бенну.

NASA

У неділю, 24 вересня, відбудеться історична подія для США. Уперше космічний апарат NASA доставить на Землю зразки гірської породи, зібрані на навколоземному астероїді Бенну. Зонд OSIRIS-REx не буде здійснювати посадку, а натомість відправить капсулу зі зразками, яка приземлиться в штаті Юта, пише Space.

Телескоп оптичної наземної станції Європейського космічного агентства (ЄКА), розташований на Канарських островах, зафіксував наближення до Землі космічного апарата NASA. Знімок зонда OSIRIS-REx отримали 16 вересня - за вісім днів до того, як капсула зі зразками астероїда Бенну буде спущена на Землю і приземлиться в пустелі штату Юта, США. Цю фотографію ЄКА опублікувало 21 вересня.

Вчені з ЄКА повідомили, що отримане зображення апарата NASA є складеним знімком із 90 окремих кадрів. Їх об'єднали таким чином, щоб врахувати рух OSIRIS-REx, що летить не по прямій лінії. Тому на задньому плані зірки здаються витягнутими і спотвореними.

Космічний апарат OSIRIS-REx вирушив у свою подорож до астероїда Бенну, щоб зібрати зразки місцевої породи та вивчити цей камінь, ще сім років тому. У жовтні 2020 року зонд зібрав 250 грамів зразків і у квітні 2021-го вирушив у політ назад до Землі.

Якщо все піде так, як задумали вчені з NASA, то у неділю, 24 вересня, о 13:42 за Києвом капсулу зі зразками запустять в атмосферу Землі з апарата OSIRIS-REx. Приблизно через чотири години за допомогою парашута ця капсула має здійснити посадку в пустелі штату Юта, США.